Marfa000
18.11.14,13:21
Dobrý deň, obdržali sme tovar na dobierku , k čomu nám bol zhotovený zjednodušený daňový doklad (potvrdenie o platbe), žiaľ podarilo sa nám zlikvidovať pokladničný doklad od dodávateľa, ktorý bol pribalený pri tovare. Fi nám poslala náhradný doklad PREDAJKU, kde je rozpísaný tovar, ks, cena s DPH, aj bez DPH. Vieme si tieto doklady predajku+ ZDD dať do účtovnictva? ďakujem
marjankaj
18.11.14,13:42
Čo je to daňový doklad?
Účtuje sa podľa účtovných dokladov.
Zákon o účtovníctve §6 ods. 1
Marfa000
18.11.14,13:49
Hlavná účtovníčka ma naháňa, že tie dva doklady si nevie ona zaúčtovať, kedˇže to nie je ani faktúra, ani pokladničný doklad z registračnej pokladne.