go2out
27.04.06,18:17
Dobry den
Uz nieaky cas vediem internetovy obchod(JU) a mam trosku chaos:( v uctovnicvtve.Na zaciatku som si zalozil pod.ucet, ponukam dva sposoby platby na dobierku a prevodom na ucet. Od dodavatelov beriem tovar v hotovosti alebo prostrednictvom faktur.Moje otazky?

1.Ked si niekdo objedna na dobierku napr. pondelok ja tovar posielam utorok na kedy ma byt vystavena faktura a ako mam zauctovat v penaznom denniku jeho platbu ked on to v piatok prevezme na poste a ja si platbu vyberiem na poste povedzme nasledujuci pondelok?kedy je den uctovneho pripadu?

2. fakturu od dodavatela zaplatim po nejakom case od jej vystavenia v penaznom denniku ma mat polozka datum vystavenia faktury alebo den uhrady?

3. Poplatok za postovne ma byt uctovane ako rezijne naklady?
Dakujem
ayya
27.04.06,16:33
Dobry den
Uz nieaky cas vediem internetovy obchod(JU) a mam trosku chaos:( v uctovnicvtve.Na zaciatku som si zalozil pod.ucet, ponukam dva sposoby platby na dobierku a prevodom na ucet. Od dodavatelov beriem tovar v hotovosti alebo prostrednictvom faktur.Moje otazky?

1.Ked si niekdo objedna na dobierku napr. pondelok ja tovar posielam utorok na kedy ma byt vystavena faktura a ako mam zauctovat v penaznom denniku jeho platbu ked on to v piatok prevezme na poste a ja si platbu vyberiem na poste povedzme nasledujuci pondelok?kedy je den uctovneho pripadu?

2. fakturu od dodavatela zaplatim po nejakom case od jej vystavenia v penaznom denniku ma mat polozka datum vystavenia faktury alebo den uhrady?

3. Poplatok za postovne ma byt uctovane ako rezijne naklady?
Dakujem

zasada: jednoduche uctovnictvo je o platbach (penaznych operaciach) ... cize: v penaznom denniku podla dna platby, v pomocnych evidenciach (kniha doslych fa, kniha odoslanych fa .. atd) mozes mat viac datumov - teda aj odoslanie, prijatie fa ...
postovne je rezia
uctujes rucne? alebo mas soft? alebo v exceli? .... preto sa pytam, lebo sa ti moze stat, ze mas vystavenu fa na 1000 sk, a na ucet ti nabehne iba cca 995,- ale fakturu musis vyrovnat - a to vyrovnanie sa asi v softoch robi inak ako keby si robil rucne
go2out
27.04.06,17:12
uctujem v alfe , doteraz som nemal vybaveny PPP U a tak som pouzival PPP H.
Cize pohyby v penaznom deniku maju datumi podla realizovanej platby a nie podla vystavenich faktur?

vdaka
ayya
27.04.06,17:29
uctujem v alfe , doteraz som nemal vybaveny PPP U a tak som pouzival PPP H.
Cize pohyby v penaznom deniku maju datumi podla realizovanej platby a nie podla vystavenich faktur?

vdaka
niet za co dakovat ...:)
pohyby v penaznom denniku su platby ale ako sa to nasypa do alfy, to sa docitas viac tu: http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
a - neviem, co je ppp U a ppp H :confused:
RenataK
27.04.06,17:52
niet za co dakovat ...:)
pohyby v penaznom denniku su platby ale ako sa to nasypa do alfy, to sa docitas viac tu: http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
a - neviem, co je ppp U a ppp H :confused:
Zrejme mal na mysli ppp U - poštový peňažný poštový poukaz U a pošt. peň. poukaz H, ale je to tak, pohyb v peň denníku až keď je pohyb peňazí - čiže keď máš peniaze pripísané na účet - podľa výpisu z banky