variant
18.11.14,15:24
Dobry den. Som FO ktorá sa už 20 rokov zaoberá nákladnou dopravou a teraz som sa rozhodol že by som zmenil formu podnikania na s.r.o. Majetok FO tvoria iba nákladné autá, na ktoré už roky dozadu nerobím odpisy. Chcem sa spýtať, že aký je postup v takom prípade? Ja som myslel tak, že najprv založenie s.r.o. a potom napíšeme zmluvu o predaji podniku medzi fo a s.r.o., alebo existuje aj jednoduchší spôsob, napr. darovanie? V prípade ak treba napísať takú zmluvu, aká má byť predajná cena na nákladné autá? Aky je postup v pripade darovania?ake su tam zavazky pre jednotlive strany?Treba nakladne auta znalcom oceniť ,alebo ich môžem predať aj za symbolickú cenu? Čo bude s tými faktúrami ktoré mi ešte neuhradili partnery? Dakujem za cenne odpovede a prosim nedajte mi ziadne linky lebo o tejto teme konkretne sa nepise nikde..
marjankaj
18.11.14,14:34
Ani sa písať nebude. Fyzická osoba sa nikdy nemôže transformovať na právnickú osobu.
Linky nedávam, keď ich nepotrebuješ.
variant
21.11.14,07:45
Prepácte ale také komentare ani nepotrebujem. Kazdy clovek vie ze transformacia, alebo ak je to pre vas lepsie, zmena formy podnikania, je mozna. FO si zalozi s.r.o. a bud preda alebo daruje majetok FO a potom nasledne zrusi zivnost. Neviem o com tu rozpravate?