miluskamoja
19.11.14,02:26
Viac ako pred dvoma mesiacmi sme poziadali obec o odkupenie mensieho pozemku pred domom, jedna sa o ornu podu. Starosta nam ho na zastupitelstve schvalil, ale trebalo predlozit geometricky plan, co je samozrejme. Po predlozeni GP na OU nam prisla odpoved po dvoch mesiacoch, ze je schvaleny, ale na schvalenom navrhu chyba podpis starostu. Hovorila som mu, ze je potrebny jeho podpis, ale kedze nas starosta je nas spoluobcan a ma obavy, ked sa mu kontrolor OU vyhraza, ze zavola stavebny urad, pretoze na OU robia podvody a kontrolor rozbija obec materialne i moralne, len, aby sa nabalil spolu s druzkou, s ktorou pracuju na OU a "vybieluju" obecnu kasu, starosta sa vyhyba podpisat tento schvaleny navrh o pozemku. Len slubuje a nic preto nerobi, typicky pristup spoluobcanov. Uz ani nedviha telefony a vyhyba sa nam. O odkupenie takych mensich casti pozemkov pred domov ziadaju aj ini obcania. Prosim Vas, kde sa obratit, alebo co robit v takom to pripade. Dakujem.
Mária27
19.11.14,04:25
na zastupiteľstvo - poslancov
Juro88
19.11.14,16:31
možno aj na média
miluskamoja
20.11.14,07:44
presne tie mi hned prisli na um, ked sa aj faktury robia fiktivne a kto vie, co este, len tu spinu tam clovek nevidi.
miluskamoja
20.11.14,07:53
To je tak na Slovensku, ked sa slusny clovek so vzdelanim u nas nemoze presadit ako starosta, ale zacinaju sa na post starostov dostavat ludia so zakladnym, nizkym vzdelanim, ktorym nejde o obec, lebo ju nevedia riadit, ale len ako vyrabovat peniaze, zaplatit ludom zo socialno znevyhodneneho prostredia byty lebo nemaju z coho platit, tak preco nevyuzit na to obecnu kasu a pritom sa nabalit. Nam, kto zaplati, ked nezaplatime elektrinu, vodu a pod., nikto. Je to smutne, ze padaju obce, ktore boli kedysi krasne a dnes su zruntovane a niektori sa pri tychto starostoch prizivuju ako paraziti. Zmanipuluju volby, len, aby si ustrazili svoje pracovne miesto, lebo k takym velkym peniazom by sa v poctivej praci nedostal.
Terezia13
20.11.14,10:42
predaj akéhokoľvek pozemku obce musí byť schválený na obecnom zastupiteľstve, potom už hlavný kontrolór nemôže mať žiadne námietky
miluskamoja
20.11.14,15:40
to ano, bol schvaleny, ale starosta to stale nepodpisal lebo kontrolor sa mu stale niecim zrejme vyhraza a ten starosta ma potom uz z neho strach lebo ide o starostu, no spoluobcana a spolu s kontrolorom robia kadejake nekale veci. Tak uvidime este pockame na jedno zastupitelsvo, co sa bude diat, ked tolko starosta slubuje, ze to bude vporiadku, co slubil. Mozno, ze za rok to aj bude :)