thecrow17
19.11.14,06:31
Dobry den, potrebovala by som poradit, resp. usmernit moje myslienkove pochody.
Spolocnot par tyzdnov po zalozeni zakupila vozidlo na podnikanie, dodavku, formou spotrebneho ucloveho uveru. Nie leasing, tz. ze v mesacnych splatkach uveru nie je vycislena dph.
Spolocnost dostala fakturu na celu sumu vozidla s vycislenim dph od predajcu. Nasledne fakturu predajcovi uhradila spolocnost od ktorej bol cerpany ucelovy spotrebny uver. V technickom preukaze vozidla je ako majitel zapisana spolocnost, ktora poskytla uver. Nasa spolocnost je zapisana ako drzitel.
A teraz otazka. Po dobrovolnej registracii spolocnosti ako platitela dph, ma tato narok na odpocitanie dph z takto zakupeneho vozdila, ked v tp vozidla nie je zapisana ako majitel? Majitelom sa podla podmienok uverovej zmluvy stane az po uplnom splateni.

Dakujem za rady.
Mishok
19.11.14,07:02
Má.
Auto ste kúpili vy a je vaše. Majitel je zapísaný na základe zmluvy o zabezpečení

pozrite §49,50,51 a 55 zákona o DPH
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-firemne-financie/kupa-auta-na-uver-a-odpocet-dph.html
Mishok
19.11.14,07:13
Máte kúpnu zmluvu a máte zmluvu o zabezpečení.
V zmluve o zabezpeční máte uvedené že zmluvné strany sa dohodli ze počas účinnosti zmluvy o zab. bude veriteľ zapísaný ako vlastník. vlastnícke právo prevádzate dočasne.
plus pozrite §49,50,51,55 DPH