lj123
19.11.14,09:33
Chcel by som sa spytat aka je pokuta, postih pokial som fakturoval za sluzby do zahranicia (CZ), ked prijemca nie je zaregistrovany pre DPH v jeho krajine? Ma len IC.
Ja som zivnostnik, neplatca DPH, zaregistrovany podla § 7a o DPH.

On mi tvrdi ze mu uctovnicka hovorila ze v pohode moze prijimat faktury a pod.

Nebude tiez problem pri vyplnani suhrneho vykazu?

Dakujem za odpovede.
Mishok
19.11.14,10:43
§ 6h
Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která není plátcem, je identifikovanou osobou ode dne přijetí zdanitelného plnění s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku, pokud se jedná o
a) poskytnutí služby,
b) dodání zboží s instalací nebo montáží, nebo
c) dodání zboží soustavami nebo sítěmi.

U nich je automaticky registrovaný pri prijatí takejto služby, u nás by bolo potrebné sa pred prijatím registrovať.

Platí to však pri službách kde sa určí dodanie podľa §15 nášho zákona o DPH. to znemená ze miesto dodania je v clenskom state
marjankaj
19.11.14,10:47
Tak to som zvedavý ako sa to dá overiť na drsr.
Mishok
19.11.14,10:49
Mne zas nie je jasné čo napísať do faktúry a súhrného výkazu... Mimochodom podľa ich §29 osd (3) Daňový doklad nemusí obsahovat tyto údaje:
a) daňové identifikační číslo osoby, pro kterou se plnění uskutečňuje, není-li jí přiděleno,
marjankaj
19.11.14,10:52
No šak to som sa pýtal aj ja. Česi síce pred IČ dajú CZ a majú to naše IČDPH. Ale ako sa to dostane do zoznamov na drsr? Veď vymýšľať si to nebudem.
Mishok
19.11.14,10:55
§ 97 Registrace identifikované osoby
Identifikovaná osoba je povinna podat přihlášku k registraci do 15 dnů ode dne, ve kterém se stala identifikovanou osobou.

Čiže registrovať sa musia... v lehote na vyhotovenie faktúry... u nás musí byť registrovaný pred dodaním...

§ 98 Zveřejnění údajů z registru plátců a identifikovaných osob
Správce daně zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup údaje z registru plátců a identifikovaných osob, a to
a) daňové identifikační číslo plátce nebo identifikované osoby,
b) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu,
c) sídlo plátce nebo identifikované osoby a
d) číslo účtu určené v přihlášce k registraci plátce ke zveřejnění nebo údaj, že žádné takové číslo účtu nebylo určeno.
lj123
19.11.14,11:01
Pisal som aj na superfaktura.sk , dostal som takuto odpoved:
To, či si český odberateľ splnil svoje povinnosti v ČR nemá - v tomto prípade - vplyv na Vaše povinnosti. Faktúru vystavte a zašlite; ak odberateľ neposkytol IČ DPH, miesto dodania je v SR a dodávku služby do súhrnného výkazu neuvádzate. Ak však o české IČ DPH požiadal a Vám ho oznámi niekedy neskôr, uvediete dodávku do súhrnného výkazu neskôr (tj vec komunikácie).
Mishok
19.11.14,11:03
Vy faktúru musíte vystaviť do 15 dní od dodania. a on má 15 dní od dodania nato aby sa registroval...

Počkal by som co najdlhsie. aby ste nemuseli podávať dodatočné podania.
lj123
19.11.14,11:35
Problem je ten ze v oktobri som mu poslal 2 faktury (bez dph).
On je v tom ze nepotrebuje ziadne IC DPH, nepotrebuje sa nikde registrovat a pod. Pochybujem ze sa do 15 dni registroval teda.
Zatial idealne riesenie by bolo to co mi odpisali na superfakture ze to nemusim davat do suhrneho vykazu.
Mishok
19.11.14,12:05
hej len podľa zákona nerozlišujete ci ma alebo nema dph ale to ci je zdanitelna osoba podľa §3...
Mishok
19.11.14,15:07
1. vy nemozete vystavit fakturu s dph lebo nie ste platitel, ste iba osoba registrovana pre dan podľa §7a takze ak nie je zdanitelna osoba tak je miesto dodania v tuzemsku bez dph
2. je tu este moznost ze dodanie sa neuskutocnuje podla §15 ale podla § 16 a vtedy je miestom dodania tuzemsko