andrejucto
19.11.14,11:00
Dobrý deň. Prosím Vás - keď občan FO prenajíma dom ,a chce ho mať zaradený do obchodného majetku,aký je tu postup? Treba ten dom aj nahlasit na Mestsky urad ze ho prenajima? bude platit vyssiu dan z nehnutelnsti? ma ho odpisovat vo svojej evidencii - na zaklade kupnej zmluvy..? dakujem za pomoc
marjankaj
19.11.14,11:05
Od kedy vlastní ten dom?
Mishok
19.11.14,11:17
http://www.porada.sk/t249336-odpisy-prenajom-fo-nepodnikatel.html

http://www.porada.sk/t243288-prenajom-nehnutelnosti.html

Pozor na daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti (platí sa do 5 rokov od vyradenia)
andrejucto
19.11.14,21:37
ďakujem pekne! :-)
marjankaj
20.11.14,01:22
Ak ten dom vlastní viac ako 20 rokov, tak je už doodpisovaný.
§24
(5) Daňovník, ktorý je fyzickou osobou, pri preradení hmotného majetku a nehmotného majetku z osobného užívania do obchodného majetku a daňovník nezaložený alebo nezriadený na podnikanie pri začatí používania majetku na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, odpisujú tento majetok ako v ďalších rokoch odpisovania zo vstupnej ceny ustanovenej v § 25 ods. 1 písm. d).
andrejucto
20.11.14,09:56
ma ho kupeny menej ako 20 rokov. dakujem za pripomienku
marjankaj
20.11.14,10:05
Odpisy za roky od kúpy domu doteraz si nemôže uplatniť.