nikula
19.11.14,10:35
Sme platcami dph a JU. Dňom 22.10. sme vystavili zálohovú faktúru a 3.11. sme prijali platbu. K dodaniu tovaru dôjde v decembri. Je potrebné k prijatej platbe vystaviť normálnu faktúru s rozpisom dph? doteraz sme tak nerobili, len sa záloha odpočítala s koncovej sumy.
Mishok
19.11.14,10:38
Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
Tweety
19.11.14,10:39
Je. Daňová povinnosť vám vzniká v novembri.