bronka
27.04.06,22:48
Chcela by som sa spýtať, že ako by som mohla pracovať - napr. na DoVP..., ak som na materskej dovolenke a moj zamestnavateľ ma nemôže prijať do prac pomeru, nakoľko mu to nedovoľujú interné smernice. Platia sa nejaké odvody do zdravotnej poistovne ? ďakujem
fipina
28.04.06,03:00
Pokiaľ poberáš rodičovský príspevok, môžeš aj pracovať na riadnu pracovnú zmluvu. Je to, ako by si ukončila rodičovský príspevok skôr. No dávka ti ostane. V tomto prípade si myslím, že by ťa z-teľ mal prijať, nakoľko mu to vyplýva zo zákona (nemusí ťa ale prijať na to isté pracovné miesto). Ak chceš pracovať na DoVP, môžeš a zdravotné poistenie neplatíš do ukončenia rodičnovskej dovolenky.
Chobot
28.04.06,08:23
Chcela by som sa spýtať, že ako by som mohla pracovať - napr. na DoVP..., ak som na materskej dovolenke a moj zamestnavateľ ma nemôže prijať do prac pomeru, nakoľko mu to nedovoľujú interné smernice. Platia sa nejaké odvody do zdravotnej poistovne ? ďakujem

Treba si ujasniť, či si na materskej alebo rodičovskej dovolenke. U oboch platia rozdielne pravidlá.
zuso
28.04.06,10:53
Chcela by som sa uistiť, tak prosím o radu. Znamená to teda, ak som na rodičovskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a to do septembra tohto roku, a teraz pracujem na DoVP, môžem zarobiť napr. aj 50 000,- bez toho aby som musela niečo odviesť ZP?
Alebo v roku 2007 pri ročnom zúčtovaní na ZP budem musieť tento príjem zahrnúť spolu s príjmom ktorý budem mať po skončení RD. Moc do toho nevidím.
Tweety
28.04.06,11:09
Chcela by som sa uistiť, tak prosím o radu. Znamená to teda, ak som na rodičovskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a to do septembra tohto roku, a teraz pracujem na DoVP, môžem zarobiť napr. aj 50 000,- bez toho aby som musela niečo odviesť ZP?
Alebo v roku 2007 pri ročnom zúčtovaní na ZP budem musieť tento príjem zahrnúť spolu s príjmom ktorý budem mať po skončení RD. Moc do toho nevidím. Popri poberaní RP môžeš zarábať koľko vládzeš. Ak na dohodu, neplatíš odvody. Či bude nejaké RZ ZP v roku 2007 je ešte neisté.:cool:AJ príjem na dohodu je príjmom zo ZĆ.
ebeš
29.04.06,17:28
Pre odvody na ZP pri prípadnom ročnom zúčtovaní ZP v roku 2007 je dôležité, či si aj v PP alebo nie.
Zarábať koľko vládzeš na DVP popri rod.príspevku bez obavy, že by si musela doplatiť odvody na ZP môžeš len vtedy, ak si súčasne aj v pracovnom pomere.
Ak si neni v pracovnom pomere, môžeš za rok 2006 zarobiť maximálne 1/2 úhrnu minimálnej mzdy za rok, inak budeš musieť zaplatiť odvody na ZP.
Všimla som si, že budeš brať RP do septembra, takže úhrn 1/2 minim.miezd budeš rátať do septembra. ( Za predpokladu, že v októbri už začneš riadne pracovať).
zuso
01.05.06,12:02
Ďakujem za odpovede.
ajobs
01.05.06,12:21
Pre odvody na ZP pri prípadnom ročnom zúčtovaní ZP v roku 2007 je dôležité, či si aj v PP alebo nie.
Zarábať koľko vládzeš na DVP popri rod.príspevku bez obavy, že by si musela doplatiť odvody na ZP môžeš len vtedy, ak si súčasne aj v pracovnom pomere.
Ak si neni v pracovnom pomere, môžeš za rok 2006 zarobiť maximálne 1/2 úhrnu minimálnej mzdy za rok, inak budeš musieť zaplatiť odvody na ZP.
Všimla som si, že budeš brať RP do septembra, takže úhrn 1/2 minim.miezd budeš rátať do septembra. ( Za predpokladu, že v októbri už začneš riadne pracovať).

Pre tento rok je to suma 41.400 Sk.