okuliarnikindicky
19.11.14,12:44
Zdravicko, chcem sa opytat, aku mate skusenost s nakupom dioptrickych okuliari cez eshop, v porovnani kamenna predajna vs eshop. Je mozna skutocna uspora penazi cez eshop? Zakladne informacie ktore viem, ist s vymennym listkom k ocnemu, ziskat hodnoty, ktore su napisane na papieri, vpisat do objednavky s vyberom ramu a objednat. Len by ma zaujimalo ako sa kupuje ram bez odskusania? Ked tvar hlavy je rozny... ake su teda vase skusenosti? Mate nejake?
Gabi03
19.11.14,12:06
ja nemám a pravdepodobne ani nebudem mať skúsenosti. Neviem si predstaviť kupovať okuliare bez vyskúšania. Aj keby som si vybrala rám podľa predchádzajúcich skúseností (napr. vyskúšať v nejakom kamennom obchode), neviem, ako by mohli zamerať stred zreničky na okuliaroch. Najmä ak sú sklá väčšie...
lujza.j
19.11.14,12:13
Myslim,ze nehovori len rame....este ram si viem predstavit ale skla...uz nie....
misoft
19.11.14,12:19
Teoreticky - je to možné, je možná i úspora.
Prakticky - rám ti musí k tvári "sedieť" - bez vyskúšania to nezistíš. Sklá - tak toto ja by som cez e-shop NIKDY nekupoval. Sklá totiž musia sedieť v ráme presne podľa oka. V telke som sledoval - sťažovateľka sa sťažovala, že nemá dobré sklá. Neverili jej, reklamáciu neuznávali. Všetko bolo OK, len tam bola "malá" chybička - osa skiel bola posunutá a preto jej videnie cez okuliare nebolo v poriadku. Budeš mať záruku, že to cez e-shop spravia správne? Toto musí osobne robiť očný optik!
mareko
19.11.14,12:28
Kupovala som multifokálne okuliare cez eshop. Najprv som si však preverila možnosť vrátenia. K tomuto šialenému rozhodnutiu som dospela po tom, čo v kamenných optikách mi neurobili doposiaľ ani jedny dobre na prvý krát. Keď aj boli nanovo osadené nové sklá, tak boli nekvalitné a aj pri zaobchádzaní v rukavičkách zostali po krátkom čase doškriabané, teda nedali kvalitné sklá ale dáke lacné. Tak som si povedala, že horšie to už nemôže dopadnúť. Objednala som si hneď dvoje, jedny úplne tmavé slnečné. Rámy boli rozdielne no snažila som sa nájsť rozmerovo podobné predchádzajúcim. Vyberala som ich tiež podľa fotozrkadla. Pri zadávaní parametrov som zadala vzdialenosť zreničiek z predchádzajúceho predpisu, výškovo zamerané neboli vôbec. No a čuduj sa svete, jedny okuliare boli perfektné a tie slnečné boli nanič. Tie som vrátila a dostala som naspäť peniaze. Pri cene 300 € za dvoje multifokálne okuliare kompletne aj s tvrdým púzdrom a handričkou to stálo za riziko. Zostali mi samozafarbovacie, ktoré stáli kompletne 180 €, za čo u nás v Martine sa už nedá kúpiť ani jedno sklo :(. Takže toť moja vlastná skúsenosť. Ešte doplním, že mám cylindrické multifokáy (hodnoty pre cylindre som zadala z predpisu).
okuliarnikindicky
19.11.14,12:36
som to chcel pre svoju staru mamu, za nejakych 50eur, nema peniaze a poistenie platila cely zivot asi zbytocne...
lujza.j
19.11.14,12:38
Dik..:)
mareko
19.11.14,12:44
Ak má stará mam iba bežné sklá, teda žiadne multifokály, tak bez problémov. Strú mamu odfotíš, predajca, teda aspoň ten môj mal na stránke fotozrkadlo. Okuliare vyskúšať (je potrebné podľa starších pomerať parametre rámu - to je v popise na stránke vysvetlené, prípadne cez telefón poradia) vybrať pekný rámik a zadať hodnoty. Prečítaj aj podmienky prípadného vrátenia. Za cca 50 € (akcia za 40 € už skončila) sa dajú vybrať kompletné okuliare s bežnými sklami.
mareko
19.11.14,12:45
nechcem robiť reklamu ale môžem ti do správy poslať link - nemôžem, lebo asi nemáš potrebný počet príspevkov... stihol?