lucia2505
19.11.14,13:32
Vcera rano mi pes zacal zvracat. behom poludnia sa vyzvracal asi az 5 krat ale nakolko uz mal stravene jedlo z predosleho dna tak zvracal iba zltu riedsiu tekutinu. Vcera som s nim isla k veterinarovï, ktory mu dal 2 vakciny v jednej antibiotika a v druhej nieco kvoli bakteriam v crevach. Dnes mi pes odmieta prijimat potravu a badam ze je unaveny nic sa mu nechce. Viete mi prosim Vas poradit ako zistit popripade co sa da este robit ked je otraveny. Je to moj jediny priatel ktoreho mam a nechcela by som ho stratit. Dakujem
misoft
19.11.14,12:34
Psíčkari ti poradia len jedno - opäť k veterinárovi. Cez internet - žiaľ - nie je možné určiť diagnózu, zistiť druh otravy - taký internet ešte nie je....
evuš
19.11.14,12:51
Lucia - skús znovu veterinára..... koľko má pes rokov, čo to je za rasa ??
Nášmu raz pri otrave pomohla Šaratica...vyzvracal, vy....al ...a žil ďalej...ale to je už veľmi dávno...
lucia2505
19.11.14,13:04
je to 7 rocny Zlaty Retriever. ja neviem co presne s nim je.. viem len ake ma priznaky a ako sa chova a na zaklade toho sa domievam ze sa musel niekde vonku priotravit. no to su len moje domievania sa. Ano urcite s nim pojdem zase dnes na veterinu doktorka spominala ze bude ho treba dat na infuzie. Dufam ze snad vie co robi. alebo ma vyskusat ist aj na inu veterinarnu ambulanciu?
evuš
19.11.14,13:06
..no, zdá sa, že dr. je rozumná, ale ak ani infúzky nepomôžu a nebude sa Ti psík "zdať ok", behni i k inému vetošovi...viac hláv - viac rozumu...
Dav
19.11.14,13:15
Jednoznačne veterinár, daj si vysvetliť postup liečby. Infúziami nič nepokazí, ak je pes po vracaní dehydrovaný, bude mu lepšie. Môžeš skúsiť aj konzultáciu u iného veterinára. Môže to byť otrava, torzia žalúdka, obličky, a kadečo iné. V každom prípade držím prsty.
lucia2505
19.11.14,13:16
dakujem
Terezia13
19.11.14,13:17
treba pozrieť psíkovi na viečko, malo by byť ružové - červenkasté, taktiež do tlamy - jasná by mali byť tiež ružové, ak sú skôr biele, psík krváca dovnútra a je potrebné ihneď k veterinárovi, to je otrava
lucia2505
19.11.14,13:24
viecko ma ruzove a dasna slabo ruzove. ani sa mu nechce ist von je unaveny. Nebudem viac mrhat casom a idem uz s nim k veterinarovy. dakujem za radu
arizona
19.11.14,16:38
Ako sa ma havko? Co povedal veterinar?
taiko
19.11.14,16:43
my sme raz nasho vlciaka z otravy dostali teplym kravskym mliekom. Ak sa Ti nezda co urobil jeden veterinar, isiel by som hned k inemu.
evuš
20.11.14,05:27
Lucia, ako si dopadla so psíkom ? Je mu už lepšie ???
dusansl
26.12.14,17:13
Dobrý deň prajem,
na základe Vášho popisu je možné pripustiť aj nejakú ľahšiu otravu, aj keď neviem...
Podľa opisu je možné uvažovať aj o obyčajnom prekyselení žalúdka potravou. Aj v takom prípade je žalúdok značne podráždený a zviera sa nabytočnje kyseliny snaží zbaviť vyvolaním dáviaceho reflexu, čo neraz končí až zvracaním žlče, lebo prišlo aj k podráždeniu žlčníka.
Na upokojenie celého tráviaceho traktu môže psíkovi priamo do papule vložiť tabletu medicínskeho humánneho preparátu ,,TALCIT", ktorý voľne kúpite v lekárni.
DObrá je podať tabletu a umožniť pitie chladnej vody. Po troch hodinách podajte ešte jednu tabletu a po ďalších šiestich hodinách ešte jednu.
Talcit je lisovaný mastenec a má schopnosť naviazať na seba cucdzorodé látky, ktoré zviera následne vylúči, čím sa zabráni dráždeniu stien žalúdka a ich slizníc.
Mnoho šťastia dusansl

Ešte jedna poznámka pre čitateľov: pretože som predpokladal, že sa nejedná o otravu, svoju radu som zameral na inú pravdepodobnejšiu poruchu trávenia. Verím, že týmto vysvetlením upokojím všetkých čo vedia, len z hanblivosti neporadili.....
kopretinka
26.12.14,17:25
trochu neaktuálne...........od 19.11. by tú otravu asi neprežil.....
pusa251
10.10.15,14:30
ahojte velmi vas prosim čo mam urobit aby mojmu psikovi bolo lepšie ? mam podozrenie že je asi otraveny začal mi zvracat nevladze, malo kedy pije vodu ani sa nenapapa ako keby bol ini pes nezpoznavam ho poradte mi niečo čo by mu pomohlo je to najlepši kamarad bojim sa o neho :mee::(
lujza.j
10.10.15,14:41
veterinár?!
Dav
10.10.15,16:02
veterinár, psík potrebuje liečbu a naše rady by mohli uškodiť. Aspoň konzultovať telefonicky, čo sa mu môže podať