bukino76
19.11.14,15:05
Potrebujem vymeniť pôvodné drevené zárubne za nové drevené. Poraďte niekoho z BA. S niekým s kým máte skúsenosti.
Ďakujem pekne za pomoc.
Juro
Chobot
19.11.14,16:09
Stačí zobrať zlaté stránky a firiem v BA nájdeš kopec. Nám pre rokmi menil Koratex, neviem, či ešte majú v ponuke dvere a zárubne.
bukino76
20.11.14,18:54
diky za "pomoc".to som vedel aj bez toho aby som tu hladal radu.skor cakam ze sa mi ozvu ludia,ktory maju skusenosti s niekym kto to robi tie zarubne a robi to dobre....
Chobot
20.11.14,21:21
Však som ti poradil konkrétnu firmu. Iní ti nenapísali nič.
marleau
21.11.14,18:56
Na tak v byte doležitú vec to nemusí byť firma z BA, koľko firiem z BA sa venuje drevu ako takému na profi úrovni? Ujo gúgeľ, Slovensko ako celok a aj cesta do BA sa oplatí, keď budú dvere tip-top. Ja iba-tak.
marleau
21.11.14,18:58
Koratex robí hlavne koberce a podlahoviny, ak má dvere, tak len v subdodávke, v tomto prípade je najlepší priamo výrobca. Konkrétneho zo SK nemám.
lapejko
23.11.14,07:42
najprv si vyber značku a materiál, potom ti dodávateľ vyskočí sám, drevené zárubne vyrábajú asi iba stolárske dielne, továrenské výrobky sú z drevotriesky alebo MDF dosky potiahnuté fóliou, laminátom alebo prírodnou dýhou, sú v štandardnom vyhotovení pre otočné dvere s falcom alebo bezfalcové, existujú ale aj špeciálne prevedenia otvárania. Najznámejšie značky ako Sapeli, Porta Doors, Pol-skone, Centurion, Masonite, Ben a ďalšie majú svojich predajcov a montážnikov...
V sieti supermarketov Hornbach, Bauhaus a Obi predávajú dvere a zárubne v štandardnom vyhotovení fólia aj laminát od výrobcov ako napr. český Solodoor alebo poľský Invado...
bukino76
27.11.14,09:13
ďakujem za radu