rastik000
19.11.14,16:03
Dobrý deň, nedávno mi dala očná slabé okuliare do diaľky. Sú to 0,5. Dosť rýchlo som si na ne zvykol, lebo vidím cez ne o dosť lepšie. Ale ide o to, že ak ich cez deň nemám, tak občas vidím ako keby bola hmla, také fakt zvláštne videnie...Môže to byť z toho, že si už oči na ne zvykli ? Alebo čo môže byť na príčine ? Dík za odpovede :)
sosak
19.11.14,15:08
Ako zistiť VPDM?

Vo včasných štádiách ochorenia touto formou postihnutý môže mať zahmlené videnie alebo vidí veci zdeformované, vlnité. Jednoduchým a účinným testom, ktorým je možné zistiť jemné zmeny sprevádzajúce VPDM je vyšetrenie pomocou Amslerovej mriežky - túto jednoduchú pomôcku je možné dostať od očného lekára a doma sa pravidelne otestovať či nedochádza k zmenám, na ktoré je potrebné lekára upozorniť pri návšteve ambulancie. Mnohí pacienti s drúzami vo včasnom štádiu degenerácie makuly nemajú žiadne prejavy, ktoré by boli zistiteľné pomocou vyšetrenia Amslerovou mriežkou, preto odporúčame pravidelné očné kontroly u ľudí nad 40 rokov. Je potrebné vedieť, že suchá forma VPMD s nálezom drúz, sa môže zmeniť na vlhkú formu. Takisto dôležité je sledovať zmeny videnia na každom oku zvlášť, zakrytím raz jedného a potom druhého oka.

http://www.zzz.sk/?clanok=12304

Odporúčam návštevu očného lekára a vyvrátiť podozrenie na VPDM.
220870
19.11.14,15:10
Ja odporúčam knihu od Norbekova ako sa zbaviť okuliarov.
rastik000
19.11.14,15:41
vekom podmiena ?? Ved ja iba teraz som mal 26 rokov.....