derena1
20.11.14,09:51
kolegyna kandidovala na starostku. volby vyhral bývalý starosta a ako prvý krok jej dal nariadenu dovolenku a výpoved dohodou,ktoru este nepodpísala. Ako sa má brániť, kedže zákon neporušila, chce na mieste zostat, ale on bude robit všetko preto aby ju vyhodil z pomsty, že si dovolila kandidovať. Na aké orgány sa môže obrátiť, kde má hľadať pomoc, ako má postupovať a ako sa má brániť? ďakujem za radu
Ing. Ľubomír Janoška
20.11.14,08:55
Nesúhlasiť so skončením pracovného pomeru dohodou, vzorne si plniť povinnosti.
Ak dostane výpoveď, vtedy bude treba riešiť, ako reagovať, zatiaľ je to hypotéza.
ivka70
20.11.14,08:56
Nariadit zamestnancovi dovolenku ma nadriadeny pravo, musi mu ale cerpanie dovolenky oznamit 14 dni vopred.
Vypoved dohodou neexistuje.
Na zaciatok staci, ked si bude plnit pracovne povinnosti ako ma a ziadat dodrziavanie Zakonnika prace.
Dohodu o ukonceni PP nie je povinna podpisat. Dohoda je dohoda, lebo sa musia 2 strany dohodnut.
Dokonca zatial podla popisu o ziadnu sikanu nejde ...
derena1
20.11.14,08:59
áno ale ako má postupovať aby na nu niečo nemohol našiť a vyhodiť ju na čo má dávať pozor
ivka70
20.11.14,09:00
Dodrziavat zakony aj pracovnu disciplinu.
kopretinka
20.11.14,09:07
dostať "ponuku" na dohodu tiež nie je práve kóšer........
ivka70
20.11.14,09:09
Navrhnut ju moze, tak ako zamestnanec, tak aj zamestnavatel.
kopretinka
20.11.14,09:12
ivka,dobe vieš,ako to chodí s takýmito dohodami zo strany zamestnávateľa...........
Palett
20.11.14,09:12
niekto si riesi svoje komplaxy aj takto vrr ale kazdopadne by sa mala branit ja by som riesil cez pravnika
karakul
20.11.14,09:53
Ak kandidovala zároveň so svojím nadriadeným - starostom, tak predpokladám, že nebola spokojná s jeho prácou; samozrejme musela zvážiť aj to, čo bude potom, ak vyhrá protikandidát a pripraviť sa na to... ak sú medzi nimi narušené vzťahy, osobne si nedokážem predstaviť robiť v "dusnej atmosfére" celé volebné obdobie... žiaľ u nás je to bežné, že víťaz berie všetko ... s tým sa muselo počítať ... takže dohoda je možná to najlepšie riešenie, aj keď to nemá oporu v zákone.
buchač
20.11.14,09:58
chce na mieste zostat, ale on bude robit všetko preto aby ju vyhodil z pomsty, že si dovolila kandidovať
Odpoveď je formou otázky:
Zákony nechajme teraz bokom, tie výpovede a dohody.
Ostal by niekto normálny na mieste, kde nie je žiadúci a šéf bude robiť všetko preto, aby protivníka dostal z toho miesta ?
Ľudia (poniektorí) proste neznesú určité kroky a skončí sa to ešte horšími postupmi zo strany nadriadeného.
------------------------------------------------
Lebo ja teda veru nie...a verte mi, že viem, o čom vravím.
Lež nemienil som si nervy dráždiť a pchať do seba lentilky, radšej som šiel na vlastnú žiadosť preč, nakoľko šéf-debo šiel po mne jak cigán za údeným.
derena1
20.11.14,10:01
ved toto, diktátorstvo a vlastné ego tohto človeka je niečo neskutočné. Je čas sa tomu brániť a stopnúť tieto nekalé praktiky.
derena1
20.11.14,10:02
s tým nesúhlasím, lebo čím viac bude neustále každý takýmto ľuďom len ustupovať, tým to bude horšie.
ivka70
20.11.14,10:05
viem, ale viem aj, co je sikana :) je mi jasne, ze sa jej bude chciet zbavit, kedze asi nedokaze spolupracovat s niekym, kto sa postavil do jeho opozicie ... kym ale bude postupovat v medziach zakona, nic s tym ona neurobi, a mozno nakoniec sama odide ...lebo ja tak sa da zneprijemnit zivot na pracovisku ....
derena1
20.11.14,10:06
neviem, ked som sa stretávala s top managermi, vždy to bolo vidieť kde sú. Napriek tomu že mnohých odvolali, nikdy neboli pomstichtivý, ba naopak potriasli rukou a asertívne z toho vplávali.Ja vravím že keby som ja bola starostom tak si poviem že moj protkandidát mal 45% hlasov, ponuknem mu teda miesto svojho zástupcu a tým si získam aj jeho voličov :) ...
karakul
20.11.14,10:09
... aj volebnú prehru treba vedieť "stráviť"; ak nevyhrala kolegyňa, ale bývalý starosta, asi preto, že ho volilo viacej ľudí...
ivka70
20.11.14,10:10
Toto je komplikovanejsie ... to nie je o ustupovani, kazde pracovisko musi mat nejaku pracovnu atmosferu, ak sa nedokazu zniest, to je jedno ci z jeho jesitnosti alebo nie, vitazom volieb je on a ma to moralne pravo dokonca povinnost vytvarat na pracovisku priaznivu pracovnu atmosferu.
Zjavne usudil, ze s tym, kto ide uplne proti nemu (co si potvrdil jej kandidaturou) spolupracovat nedokaze.

Ked sa na to pozries naopak: co by urobila ona, keby vyhrala volby, zamestnala by ho na svojom mieste - teda vymenila by si s nim stolicku a spolupracoval by s nim?
lubko6394
20.11.14,10:12
Však s tým musela kolegyňa počítať bez ohľadu kto vyhrá voľby ( teda okrem prípadu že by vyhrala ona ). Neviem si predstaviť nadriadeného, ktorý by akceptoval podriadeného ktorý si myslí že by jeho funkciu robil lepšie. A ona to prejavila svojou kandidatúrou. Ťažko si predstaviť niekoho aby neustále kontroloval či mu niekto náhodou nechce hodiť nejaké to slovenské polienko pod nohy.
Práca za takýchto podmienok je utrpením, jeden sa bude snažiť potopiť druhého a naopak.
Riešenie vidím v nájdení si novej práce a v tlaku o čo najvyššie odstupné. Dohodu nepodpisovať bez odstupného.
buchač
20.11.14,10:14
derena

Ale to si TY !!!
Ty by si ponúkla miesto, čo je aj pekné gesto. Lež ON toho nie je schopný, vidíš predsa reakciu.
---------------------------------------------
Veď k v konečnom dôsledku by nemalo ísť o tie funkcie.
Predsa ide o to, aby obec prosperovala a nie určité osoby.

===============================

Kua, ale čo môžeme chcieť od tých nižšie postavených, keď na vrchole ľadovca sa dejú prečudesné veci...
jslancik
20.11.14,10:18
ivka70, perfektne.
derena1
20.11.14,10:24
stál celý čas pred volebnou miestnosťou a ovplyvnoval voličov
buchač
20.11.14,10:29
derena1
20.11.14,10:32
je mi jej ľúto, je to veľmi čestný človek...mám ju rada ako kolegynu
bjuty smis
20.11.14,10:34
aj bez porušovania zákonníka práce ti môže spraviť s práce peklo....

stojí ti to za to ??

skús z toho niečo vytlcť ( odstupné ) a život ide dalej :)

ja osobne si neviem predstaviť, že by som sa vrátil na to miesto za danej situácie...

vsadila si všetko na jednu kartu a prehrala.....
derena1
20.11.14,10:34
in ak kedysi som mala kolegu, ktorého nadriadený vyhodil za porusenie prac.disciplíny ale len preto, lebo sa neznášali. Tomu človeku pomohla jedna vplyvná osoba a po dvoch rokoch vyhral súd, nadriadený ho nielen z dlhým nosom musel prijať naspäť ale ešte mu aj mzdu ušlú musel zaplatiť....dodnes tam ten človek pracuje a s výsledkom bol nadmieru spokojný. Proste to nevzdal, lebo vedel že má pravdu
derena1
20.11.14,10:36
tiež si myslím že by si mala nájsť novú prácu, ale určite by som trvala na vysokom odstupnom ....bud všetko alebo nič
derena1
20.11.14,10:39
bude mi za nou smutno som jej chcela pomoct nejak
mareko
20.11.14,18:02
Presne tak Buchač, poznáme to viacerí :)
srnka80
21.11.14,04:41
Majka. Na tvojem mieste by som uz mala zbalene veci, pripravenu vypoved niekde v hornom supliku a cakala na starostu v utorok po volbach pred jeho kancelariou, namiesto toho co tu vypisujes. Videla si volebny program pani kandidatky na starostku obce? Precitaj si prvy bod. Co ak tym bodom myslela aj teba? Som presvedcena
Ing. Ľubomír Janoška
21.11.14,05:39
Na obecných úradoch väčšinou robia ľudia, ktorí zvládajú viacero odborností naraz - ten istý človek má matrikárske skúšky, ovláda správu daní a ešte robí aj mzdy; iný zase vybavuje od ohlásenia drobnej stavby cez prevody nehnuteľností až po prenajímanie hrobových miest. Vyhodiť človeka znamená paralyzovať činnosť obecného úradu na niekoľko mesiacov a to vie aj staronový starosta.
Palett
26.11.14,09:30
uz aj zvierata su lepsie chranene voci tyraniu ako dospely ludia voci sikane na pracovisku to nehovorim o sexualnom obtazovani
misoft
26.11.14,12:05
Malo sa to riešiť vtedy. A podať podnet ÚVK. Tá by chlpatých poslala, aby preverili. Ale on pokiaľ stál vonku a "nezáväzne" konverzoval - nič neporušil...