sherm
20.11.14,11:06
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohladne zateplenia.Prerábam starý rodinný dom,mury su z kombinácie pálenej a nepálenej tehly s hrúbkou 50-60 cm prízemie, poschodie je z pálenej tehly hrúbka 15 cm. dom je už zobytnený. Podkrovie je urobené zo sadrokartonu vyplnené minerálnou vatou o hrubke 16 cm.
čo mam použiť na fasadu potreboval by som ju zrovnať a zaroveň zatepliť?
lapejko
23.11.14,08:04
musíš trochu poštudovať vlastnosti materiálov a sám sa rozhodnúť...
Tehla hr. 60 cm má tepelný odpor cca 0,6, 15 cm stena asi len 0,2, požiadavka na rekonštruovaný dom je už budúci rok tuším 4,5...takže z menej ako 15 cm zateplenia by som ani neuvažoval, možno na poschodí aj odskočiť so zateplením von a dať 20 cm...predtým treba dom dostatočne odvodniť a vybudovať kvalitnú dažďovú kanalizáciu ak tam ešte nie je, namoknutá nepálená tehla pod zateplením bude totiž veľký problém. Ešte si treba uvedomiť, že zateplenie by malo ideálne obísť celý obvodový plášť, takže by to chcelo odrezať pás chodníka, schodišťa a zrušiť alebo obaliť všetky vystupujúce betónové konštrukcie, ktoré budú pôsobiť ako tepelný most.
Minerálna vata hr. 16 cm v podkroví je asi polovica bežne užívanej hrúbky v súčasnosti, takže pouvažovať nad doteplením...
lapejko
23.11.14,09:44
ja netvrdím, že to musí byť EPS...