andy24
20.11.14,13:53
Dobry den, ako postupovat, ked chce sro-cka (platca DPH) kupit ojazdene osobne vozidlo od obcana nepodnikatela? Trhova cena vozidla bude cca 700 Eur. Je mozne aby ho sro kupila za 1 Euro?
Ma sa pre toto vozidlo spravit karta majetku a zaradi sa do prvej odpisovej skupiny? Je vobec auto s takouto hodnotou investicnym majetkom a musi sa odpisovat?
Dakujem.
Tweety
20.11.14,12:56
Ak ho kúpi za 1€, zaúčtuje ho priamo do spotreby-501AE, bez odpisu, odpisujeme len H a NHM.. Aj ked ho kúpi za 700 nebude to majetok, ale môže ho zaradiť do 1.OS a odpisovať.
Mila123
20.11.14,12:59
nie, nemusí ale môže sa aj odpisovať, záleží od vnútorného (vášho) predpisu....
ak budete odpisovať tak na kartu hmotného majetku
ak nebudete tak na kartu drobného majetku (do evidenciei)
inak mi daj adresu, telef. kontakt na predávajúceho, aj ja chcem auto za 1 €
marjankaj
20.11.14,13:28
Prečo do 1.odpisovej skupiny? Podľa zákona o dani z príjmov §22/1 nejde o hmotný majetok odpisovaný na účely tohto zákona.
andy24
20.11.14,14:05
Dakujem za odpovede. Ak sa teda sro rozhodne neodpisovat nadobudnute ojazdene vozidlo, zauctuje jeho kupu rovno do spotreby na ucet 501 a nevytvori kartu majetku.
Auto vsak bude majetkom sro-cky a teda bude si moct uplatnovat odpocet DPH za nakúpené pohonné látky + ine vydavky spojene s vyuzivanim auta?
Bude musiet za toto vozidlo platit rocnu dan z motorovych vozidiel? Predpokladam, ze ano.
andy24
21.11.14,08:34
Dakujem za odpovede. Ak sa teda sro rozhodne neodpisovat nadobudnute ojazdene vozidlo, zauctuje jeho kupu rovno do spotreby na ucet 501 a nevytvori kartu majetku.
Auto vsak bude majetkom sro-cky a teda bude si moct uplatnovat odpocet DPH za nakúpené pohonné látky + ine vydavky spojene s vyuzivanim auta?
Bude musiet za toto vozidlo platit rocnu dan z motorovych vozidiel? Predpokladam, ze ano.
Tweety
21.11.14,08:51
Ak ho nezaradí(nesplňa výšku pre odpis) aj tak si urobí kartu drobného majetku-evidenčnú,bude na neho účtovať všetky náklady spojené s jeho používaním v podnikaní, samozrejme aj daň z MV.