Aljoska
28.04.06,07:11
Ahojte chcela by som sa opytat, mame v stredisku zamestnaneho terapeuta normálnym pracovnzm pomerom.Chceli by sme aby este mal na starosti obsluhu kotlov. Je to mozne riešiť dalsou pracovnou zmluvou?a je to v ovela nizsej platovej triede, nevadi to?Prosim ako to vyriešiť aby vykonaval dve pracovne pomery odlisne platene?je to vobec mozne?Prosím ak mozte, poradit cim skor a podrobne.VDAKA
dana9
28.04.06,05:36
Ahojte chcela by som sa opytat, mame v stredisku zamestnaneho terapeuta normálnym pracovnzm pomerom.Chceli by sme aby este mal na starosti obsluhu kotlov. Je to mozne riešiť dalsou pracovnou zmluvou?a je to v ovela nizsej platovej triede, nevadi to?Prosim ako to vyriešiť aby vykonaval dve pracovne pomery odlisne platene?je to vobec mozne?Prosím ak mozte, poradit cim skor a podrobne.VDAKA

Takúto situáciu je možné riešiť aj uzatvorením dohody o vykonaní práce, len treba dať pozor, aby mal pracovný záväzok formu pracovnej úlohy, ktorá sa neopakuje pravidelne, musí ísť o úlohu vymedzenú výsledkom práce. Treba zapojiť fantáziu, prípadne sa dohodnúť na niečom napoly fiktívnom a dohodu uzatvárať vždy nanovo.

ZP teoreticky umožňuje zamestnancovi súbežnú existenciu viacerých pracovných pomerov na riadny pracovný čas - plný úväzok (t. j. 40 hodín týždenne). ale reálne by to asi nestíhal.
Bežne sa však vyskytuje situácia, že zamestnanec má dva súbežné pracovné pomery na plný úväzok, v jednom z nich však neodpracuje celých 40 hodín, prípadne si čerpá neplatené voľno.
Používa sa tiež kombinácia pracovného pomeru na riadny pracovný čas a pracovného pomeru na kratší ako je ustanovený týždenný pracovný čas.
resp. uzavretie viacerých pracovných pomerov na kratší pracovný čas, t. j. na menej ako 40 hodín týždenne.
Toto sa však vyskytuje skôr v prípade viacerých zamestnávateľov.
Každý pracovný pomer sa pre účely odvodov aj dovolenky posudzuje samostatne.


dana:)
Ingrid G.
28.04.06,07:35
Je možné mať v jednej organizácii jeden hlavný PP a jeden na kratší pracovný čas. Napr. my máme zamestnanca, ktorý v HPP vykonáva prácu majstra OV a vo VPP (na kratší pracovný čas) robí prácu kuriča. Na každý pracovný pomer je samostatná pracovná zmluva, platový dekrét. Z každého PP sa samostatne určuje dovolenka. V SP má dva registračné listy, pri výpočte miezd však daň a odvody počítam so súčtu oboch PP.
Aljoska
28.04.06,08:22
Ďakujem Vám obom za radu a ešte sa chcem opýtať teba Ingrid -
nedá sa to riešiť v jednom pracovnom pomere, kde by dostal osobné vyššie ohodnotenie ten pan?pretoze pre nase zariadenie by to bolo ovela výhodnejšie.A on vlastne aj pracuje na mieste kde by robil aj tú obsluhu kotla.Prosim ak mozes mi hned odpovedat.
DAKUJEM KRÁSNE.
Ingrid G.
28.04.06,09:26
Odpovedala som Ti už v inej téme. Radšej by som to riešila dvoma PP.
infoziadatel
16.10.08,07:00
PRosím Vás, ak som na rodičovskej dovolenke ale chcem ísť pracovať menej ako na celý prac.uväzok, je to môžné riešiť aj ďaľšou pracovnou zmluvou u toho istého zamestnávateľa napríklad na polovičný prac.uväzok, aby sa mi nemenila zmluva pôvodná. A aby tam nebola iba 15 dňová výpovedná doba.
ďakujem pekne zuzula
Tweety
16.10.08,07:21
PRosím Vás, ak som na rodičovskej dovolenke ale chcem ísť pracovať menej ako na celý prac.uväzok, je to môžné riešiť aj ďaľšou pracovnou zmluvou u toho istého zamestnávateľa napríklad na polovičný prac.uväzok, aby sa mi nemenila zmluva pôvodná. A aby tam nebola iba 15 dňová výpovedná doba.
ďakujem pekne zuzula
Na rovnakú PZ( s rovnakou prácou) nie.
svedia
02.03.09,16:20
Ahojte ako riešiť situáciu... mám pracovný pomer a ešte chcem uzavrieť jeden ale môj budúci zamestnávateľ by bol zo zahraničia, mal by tu pobočku na Slovensku.. Neviem ako to riešiť, keď chcem ten prvý PP použiť na žiadosť o hypotéku.. a nechcem ho rušiť.. ďakujem