BOBY
28.04.06,07:30
Prosím Vás nemáte niekto vzor záznamu o porušení pracovnej disciplíny? Potrebujem súrne. Díky
fipina
28.04.06,05:38
Skús pozrieť "súrne - skončenie PP" od Mirky. Je to na tejto strane. Neviem ako mám pripojiť link.
dana9
28.04.06,06:10
Dopĺňam kolegynku fipinu :) - JA to poslať viem ;) :p

(to len na odľahčenie)

http://www.porada.sk/t25355-surne--skoneenie-pp--ako.html

dana:) :)
BOBY
28.04.06,06:40
Ďakujem za pomoc. Ešte by som chcela Váš názor na nasledovné:
Záznam o porušení prac.disiplíny pracovník podpísal, zamestnaneckí dôverníci sa k tomu vyjadrili a súhlasia s navrhovaným okamžitým zrušením pracovného pomeru konateľom spoločnosti. Táto výpoveď mu bude poslaná poštou, nakoľko musel hneď pre opilosť opustiť pracovisko s absenciou a krátením dovolenky o tri dni. Platí táto výpoveď aj vtedy ak ju na pošte neprevezme????
fipina
28.04.06,06:50
Podľa mňa platí, pretože s Vašej strany bolo urobené všetko tak, ako malo byť. Ak ovšem túto výpoveď pošlete do vlastných rúk a doporučene, aby ste mali doklad. Môže to neskôr skúsiť znova - aby bola snaha z vašej strany (pre istotu). Ale rada si prečítam aj názor iných.
dana9
28.04.06,06:52
Platí táto výpoveď aj vtedy ak ju na pošte neprevezme????

Podľa § 38 ods. 4 ZP rieši takéto situácie:

Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.

Takže v zásade áno.
dana:) :)
BOBY
28.04.06,07:44
Super. A ak môžem ešte jedna vec ma zaujíma. Výpoveď mi dal šéf napísať k 30.4.2006. Mám ho k tomuto dátumu odhlásiť so sociálky a zdravotnej, alebo mu mám do dňa, kým to nebude prevzaté alebo vrátené späť nedoručené písať absenciu? Najradšej by som to mala z krku a urobila to všetko k 30.4.2006 len neviem či je to správne. Vopred vďaka za odozvu.
monikago
28.04.06,08:51
Super. A ak môžem ešte jedna vec ma zaujíma. Výpoveď mi dal šéf napísať k 30.4.2006. Mám ho k tomuto dátumu odhlásiť so sociálky a zdravotnej, alebo mu mám do dňa, kým to nebude prevzaté alebo vrátené späť nedoručené písať absenciu? Najradšej by som to mala z krku a urobila to všetko k 30.4.2006 len neviem či je to správne. Vopred vďaka za odozvu.

určite ho treba k 30.4.2006 odhlasit a ak ste mu dali na nejaky den v aprily absenciu, tak ho na ten den treba v SP odhlasit resp. prerusit poistenie a tak isto mu to treba vpisat aj do tlaciva tykajuce sa dôchodkov
helkatt
04.08.10,14:24
Prosím, potrebovala by som poradiť, nemám s tým žiadnu skúsenosť. Náš zamestnanec fyzicky napadol nadriadeného 8.7.2010, len sa o tom debatovalo a teraz sa rozhodol manažment, že s ním ukončia pracovný pomer. Vzhľadom k tomu, že udalosť je staršieho dátumu, neviem, ako to všetko zrealizovať, lebo už ma tlačí čas, v ZP sú nejaké lehoty, ktoré neviem, či sa mi už podarí dodržať. Zrejme sme mali spísať nejaký záznam o hrubom porušení pracovnej disciplíny, doručiť mu to a ešte je potrebné to prerokovať so zástupcom zamestnancov. Má niekto z vás nejaké vzory a vedomosť o tom ako to vyriešiť? Prosím veľmi rýchlo.