palca
20.11.14,20:03
dobry vecer,mam otazku ohladom zapretia otcovstva.je mozne aby sa na biologii pri testoch stala chyba?mam malu dcerku a testy ukazali,ze nieje otec otcom,comu moc nechapem a neverim,lebo som ineho muza nemala a moja dcera je ako cez kopirku s nim.vraj do jedneho roka mozu byt vysledky skreslene,kedze dieta nema to DNA uplne.mozete mi poradit?dakujem
buchač
20.11.14,19:10
testy ukazali,ze nieje otec otcom,comu moc nechapem a neverim,lebo som ineho muza nemala
...ZÁZRAK...
----------------------------------
Ovšem za zázrak můžeme považovat i zcela reálnou událost, která nastala, i když pravděpodobnost jejího vzniku za existujících podmínek byla velmi blízká nule.
Skutečnost, že občas takovýto zázrak nastane, však není v rozporu s chováním reálného světa. Zajímavé pak je, že někdy tyto dva druhy zázraků splývají!
;) :D
arizona
20.11.14,19:13
zazrak je aj to, ze u par mesacneho dietata niekto tvrdi, ze je presna kopia svojho otca....
mareko
20.11.14,19:20
..a nie síce zázrak, ale istotne je čudné, keď si dá niekto robiť testy DNA ...ktovie prečo?
arizona
20.11.14,19:55
kolko percent ti ukazali testy? Lebo ziaden test nepotvrdi otcovstvo na 100%.
jelalim
20.11.14,20:02
Vyvratit sa da na 100% a potvdit na 99,99%. Ak to test vyvratil, tak je namieste sa velmi hlboko rozpamatat....
Peggynka
20.11.14,20:08
Informácia zo stránky :medgene.com:
Aký spoľahlivý je test určovania otcovstva?
Nami používaná metóda analyzuje mikrosatelity na 16 rozličných miestach ľudskej DNA.Pokiaľ nie je otcovstvo vylúčené, udáva sa pravdepodobnosť otcovstva ako štatistický výpočet (tzv. likehood-faktor). Tento je v normálnom prípade výrazne vyšší ako 99,9%. 100% pravdepodobnosť nemôže byť dosiahnutá, keďže (extrémne nepravdepodobná) možnosť 2 jedincov, ktorý sa vo všetkých 16 vyšetrovaných mikrosatelitoch zhodujú, zotrváva.V prípade, že viac ako 2 zo 15 markerov sa nezhodujú, otcovstvo sa prakticky vylučuje.
Zadaj si do vyhľadávača -spoľahlivosť testov DNA a dozvieš sa viac.Mimochodom,už sa robia aj prenatálne testy otcovstva (z krvi tehotnej ženy).
ivka70
20.11.14,20:21
Pomýliť sa da, ak by niekto zamenil vzorky, či uz náhodou alebo náročky dodal inú vzorku.
Inak je výsledok vylučujúci otcovstvo 99,9% .
DNA sa nevyvíja, uz prvá bunka budúceho človiečika ju ma takú ako aj dospelý jedinec.
buchač
20.11.14,20:25
Možno to bol vééééééľmi hlboký prienik...:D
palca
20.11.14,21:06
prvy krat si robil testy on sam a nevidela som ako,ale vysledok bol negativny.a druhe robili v BA a tiez som sa s nim nestretla a nevidela som vytery,len viem,ze tam bolo vzoriek viac.vraj sud robi taketo testy az po jednom roku dietata a trva to dlhsie a u nas to bolo behom 2 mesiacov vsetko aj s vysledkami.dokonca druhe testy mali horsie vysledky ako tie prve,kde som figurovala aj ja ako matka.
palca
20.11.14,21:14
je to presne devat mesiacov.a ja som uplne iny tip ako partner s ktorym to dieta mam.by bolo treba vidiet!ja som si ista na 1000%,kedze som spala len s nim,ved niesom panna Maria a duch svaty to tiez nebol.je teda mozne,ze moze byt chyba,ked to robi clovek?
palca
20.11.14,21:16
v spolocnosti medgene mi povedali,ze u tak maleho dietata mozu byt vysledky skreslene a niektore testy ani niesu mozne.dokonca ani krv nieje dostatocny material na 100% vysledok.tak ja uz neviem
palca
20.11.14,21:22
tak neviem ci je namieste aj to,ze testy kde som ja figurovala ako matka vysli este horsie ako tie kde nie.
Peggynka
20.11.14,22:27
My máme skúsenosti s geneton.sk.Medgene sú nejakí amatéri,keď na stránke tvrdia niečo iné.
Peggynka
21.11.14,06:44
Robia to prístroje,chyba sa môže stať,ale nie je problém urobiť testy znova (v inom laboratóriu).
zlatyca
21.11.14,06:47
Kedže ide ako píšeš o ZAPRETIE otcovstva

a tvrdíš " kedze som spala len s nim ",

tak sa divím, že sa takýmto " prvy krat si robil testy on sam a nevidela som ako,ale vysledok bol negativny.a druhe robili v BA a tiez som sa s nim nestretla a nevidela som vytery,len viem,ze tam bolo vzoriek viac. "

zaoberáš.



PS

Ak píšeš pravdu, tak to vyzerá, že :

- on je otcom

- snaží sa vykrútim

- spala si s nesprávnym



Z toho plynie mravné poučenie :

- nie každý teoretický otec sa po zreálnení otcovstva správa ako otec

- ak sa až po testoch DNA začne tváriť ako otec, nie je to perspektívny partner

- musíš si lepšie nastaviť kritériá s kým a ako spať / spávať
gypsynka
21.11.14,07:11
A je potvrdené, že ty si matka? Nevymenili deti?
josezkral
21.11.14,07:18
Si hlboko zaťala :D
Lebo ak by ona nebola matka, tak by bola sakra náhoda, keby on bol otec!!
josezkral
21.11.14,07:20
Pegggy
Odhadujem, že na 99,9% robia chyby ľudia a nie prístroje (čo a ako mu dáš, to prístroj odmeria)
Peggynka
21.11.14,07:31
Jasné,len som to chápala,že si zadávateľka predstavuje,že sa to robí "ručne".
palca
22.11.14,03:50
On je otcom a dokonca to aj potvrdil.len tie testy mi nejdu do hlavy.
palca
22.11.14,03:56
Tak ono je to asi aj taky biznis,vycitala som,ze na slovensku sudy robia testy DNA az po jednom roku dietata.co nieje moj pripad.a v medgene uz sa stalo,ze sa pri vysledkoch pomylili.
Peggynka
22.11.14,07:48
Tomu nechápem,u nás to trvalo 5dní a súdnoznalecký majú za 20dní.
Mila123
22.11.14,07:54
ako to potvrdil, keď testy sú také aké sú.....
Peggynka
24.11.14,06:55
:D