Ajulka33
20.11.14,20:28
Dobrý deň, dostali sme faktúru od dodávateľa na finančný bonus k odobratému tovaru za rok 2014 a je vystavený s DPH, ale nie je priložený zoznam faktúr. Chcem sa opýtať je to tak správne? Veď, tovar, konkrétne osivá, mohol byť vystavený ako bez DPH, tak aj s DPH, keďže pri osivách platí tuzemské samozdanenie medzi platiteľmi DPH. Na druhej strane aj my budeme poskytovať finančný bonus na základe dohody o oprave základu dane podľa § 25 ods. 6 a tiež sme vystavovali faktúry s DPH aj bez DPH. Ako treba správne postupovať? Ďakujem.
ariadna22
25.11.14,19:22
všetko závisí na zmluve o bonusoch bežne je v praxi rozdiel medzi obratovým bonusom, ktorý je myslený ako skonto a finančným bonusom, ktorý je myslený ako oprava základu dane vystavených faktúr. Ak si sadnú konatelia nad zmluvu dávajte pozor aby vám náhodou nedoúčtovalli nejaké % navyše ak v roku 2015 neodoberiete nad určitú hranicu.