matej37
21.11.14,09:29
Čaute, chcem zamestnať človeka na 6 hodín denne na trvalý pracovný pomer.
Bude zamestnaný na 7 mesiacov.
Aké všetky náklady mám počítať oproti dohodárom?
Myslím aký má nárok na odstupné (koľkomesačné odstupné) a stravné lístky v akej hodnote mám počítať, že v akej hodnote mu musím dávať? Resp. aj iné mesačné náklady, ak sú potrebné.
ivka70
21.11.14,08:35
Preco hovoris o odstupnom, ked pravdepodobne bude mat PP na dobu urcitu?
Odstupne suvisi len so zrusenim prac. miesta alebo prevadzky - co ani jedno nechystas, predpokladam. a zamestnanca pracujuceho 7 mesiacov sa aj tak netyka.
Ak nezabezpecujes strau inak, na stravne listky narok vznikne, za kazdy zmenu trvajucu dlhsie ako 4 hodiny ma natrok na stravny listok, ktoreho minimalna hodnota je 75% zo strravneho na SC 5-12 hodin, co je aktualne 3,15 EUR.
ale cast plati zamestnaec a cast mozes pokryt zo socialneho fondu, ktory musis tvorit.
Este pocitaj napr. naklady na dovolenku.

Je o tom kopec clankov na nete, napr.
http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/292151-zamestnanci-musia-dostat-stravne-listky-dovolenku-i-dalsie-volno/
veronikasad
21.11.14,08:36
Ak vieš že ho budeš potrebovať len 7 mesiacov, uzatvor s ním pracovný pomer na dobu určitú (v PZ uvedieš konkrétny dátum, kedy pracovný pomer končí). Vtedy mu nárok na odstupné uplynutím tejto doby nekončí.
Príspevok na stravovanie patrí zamestnancovi, ktorého výkon práce trvá viac ako 4 hod. denne. Ak budeš kupovať gastráče, aktuálna min. cena SL je 3,15€, z toho povinný príspevok zamestnávatela je 55 %.