erika527
20.10.04,11:55
Náš konateľ dostal platobnú kartu Diners Club International. Viete mi pomôcť, účtuje niekto také karty? Dostali sme už aj jeden "výpis", platili sme kartou za letenku. Kedy a akým spôsobom odrátajú z bežného bankového účtu tie peniaze čo nám vlastne teraz úveruje ten club? Ďakujem za pomoc.
Jozef
21.10.04,09:13
Ja som to v jednej firme uctoval. Mal to tiez majitel a platil tym tiez vselico.

Nepamatam sa presne, nakolko to bolo par rokov dozadu, ale uctoval by som to, az ked to odide z vasho uctu a budes to mat na vypise a vypis Diners Clubu by som dolozil k beznemu vypisu z uctu ako prilohu.
AlaNR
21.10.04,09:59
Takéto karty zvykne banka inkasovať priamo z bežného účtu. Ak je to cez Tatrabanku, treba si pozrieť na internete www.tatrabanka.sk, Individuál.klienti, Platobné karty, Karta Diners Club International. Sú tam informácie aj o súôsobe úhrady čerpanej sumy.
rene
21.10.04,10:42
Mám v jednej firme dve takéto karty, kde vlastne napr.od 15 jedného mesiaca do 15 druhého mesiaca môžu platiť takouto "pôžičkovou" kartou a pokiaľ majú na bežnom účte k 15 dňu nasledujúceho mesiaca prostriedky, tak sa im automaticky odpíšu na úhradu "pôžičky" a neplatia sa žiadne úroky. Príde k tomu vždy výpis, kde je rozpísané, za čo bolo platené. Konatelia ale nie vždy použili kartu na úhradu firemných výdavkov a tak som nevedela, ako vlastne vyúčtovať tú úhradu z bežného účtu.
Urobila som to nakoniec tak, že tú úhradu z banky na kartu som zaúčtovala 261/221, následne som tie peniaze prijala do pokladne príjmovým dokladom 211/261 a úhrady z karty som účtovala na jednotlivé nákladové účty, podľa toho, kam konkrétna suma patrila podľa bločkov. Tým som vlastne vyradila účty, ktoré neboli nákladové, ale boli platené z "pôžičkovej" karty.
Ale či je to celkom správne zúčtované, to som si veru nie istá.
Viete to niekto inak poriešiť ?
accad
21.10.04,11:19
Ja účtujem platby, ktoré spoločníci urobia pre súkromné účely ako pohľadávku voči spoločníkom a následne splatenie pohľadávky ako príjem do pokladne.
mudroš
21.10.04,12:07
Podľa mňa je treba účtovať platbu kartou ako pohľadávku alebo záväzok. Ja by som účtoval:
Ak skôr zúčtuje pracovník
1. keď pracovník zúčtuje letenku 512/325
2. výpis z BÚ 325/221

Ak je odpísané z účtu skôr, ako pracovník zúčtuje
1. výpis z BÚ 335/221
2. keď pracovník zúčtuje letenku 512/335
certik
20.05.08,06:27
Otvorím túto starú tému. Účtujem Diners Club prvý krát a chcem si overiť či to robím dobre. Podnikateľ nakupuje počas mesiaca na túto kartu a nosí mi príslušné doklady, napr. na PHM. Tieto účtujem cez záväzky, uplatňujem aj DPH dňom nákupu a ked si banka stiahne z účtu tento záväzok a ja si ho odúčtujem ako splatený. Účtujete niekto tieto karty a poradíte?