ortvnr
21.11.14,11:21
Zdravim

Zastavili ma po nehode policajti.
Mal som buchnuty blatnik a rozbite predne svetlo. Ziarovka tam bola a svietila... kedze prsalo tak asi na horucu ziarovku kvapla voda a roztrhlo ju. Cize v case ked ma zastavili uz svetlo nesvietilo...

Chceli mi dat pokutu zato ze mi nesvieti svetlo. Povedal som ze pokutu im nezaplatim ze si ziarovku vymenim na mieste a dam to do poriadku.

To sa panom nepacilo a povedali ze mam na vozdile ostre hrany a ze mi odoberu SPZ ... tak som im povedal ze nech robia co uznaju za vhodne ale ja na vozidle nevidim ostre hrany a ked mi daju chvilku cas tak svetlo dam do poriadku...

Vypisali mi papiere ze mi zabavuju technicak a SPZ ze auto nesplna podmienky na cestne komunikacie a bla bla bla, zmotovali ich dole a odisli...

Este som sa ich pytal ze keby zaplatim hned tu pokutu ze ci maju nejaku magicku moc ze za pokutu by sa mi zazracne opravilo auto a bolo by sposobile ... na tu otazku mi nechceli odpovedat ....


Dneska prisli za mnou do firmy... a pytali odomna splnomocnenie na uzivanie firemneho auta. Vygooglil som ze ziadny pravny predpis neprikazuje zeby mi zamestnavatel mal davat nejake splnomocnenie ...

Vraveli mi ze s toho budem mat problemi ak to splnomocnenie nemam ...

Prosim poradte ci si mam hladat splnomocnenie alebo im nemusim davat nic ????

Dakujem
misoft
21.11.14,10:27
Podaj podnet na ich inšpekciu. Toto vyzerá na zneužívanie právomocí verejného činiteľa.
fortunka
21.11.14,10:36
Ziadne splnomocnenie sa nedava, prinajhorsom mas pracovnu napln a uzivanie vozidla v nej.. alebo to suvisi priamo s tvojou pracou + mozno mas aj hmotnu zodpovednost za vozidlo... to musi stacit ako dokaz ze nie si niekto cudzi co len tak uziva nejake auto + fakt je ze nikdy to od nas nik nevyzadoval a to nam na autach chodi sem-tam hocikto. Podla mna je to hlupost... podnikatel moze napr. firemne auto uzivat aj na sukromne ucely ako aj zamestnanci ak mi to dovoli :)) Klud a ja by som sa tiez stazovala...
buchač
21.11.14,11:36
Mal som buchnuty blatnik a rozbite predne svetlo. Ziarovka tam bola a svietila... kedze prsalo tak asi na horucu ziarovku kvapla voda a roztrhlo ju. Cize v case ked ma zastavili uz svetlo nesvietilo...
Chceli mi dat pokutu zato ze mi nesvieti svetlo. Povedal som ze pokutu im nezaplatim ze si ziarovku vymenim na mieste a dam to do poriadku.
...
ked mi daju chvilku cas tak svetlo dam do poriadku...

Vypisali mi papiere ze mi zabavuju technicak a SPZ ze auto nesplna podmienky na cestne komunikacie a bla bla bla, zmotovali ich dole a odisli...

Z daného popisu sa dá usudzovať, že si mal rozbitú parabolu-sklo na reflektore.
Čiže nejde o samotnú žiarovku, ktorá aj keby svietila, ide o to iné...
To akým zázrakom si vlastne chcel namieste opraviť ten reflektor?
Jedným slovom proste si nesplňal podmienky a fertig.
Zvyšok je len blááá, blááá, blááá a vyplakávanie na nesprávnom hrobe.
Ale šak na priestupkovom konaní Ti to náležite vysvetlia.
P.S.:
Z praxe viem, že ak je niekto múdry, tak vždy na to aj doplatí. ;)
Ak by si si priznal chybu, tak verím, že by to ostalo len pri pokute a nič iné.
Ak došlo k nehode, vždy sa dalo operovať pádnymi argumentami, no tie asi doma ostali.
ortvnr
27.01.15,08:34
Ano mal som rozbitu parabolu, nepoznam taky zakon kde by bolo pisane ze musi byt na reflektore aj sklo... Sklo tam nebolo vobec cize tam nemohli byt ani ostre hrany, keby vymenim ziarovku tak svietim v pohode dalej ... a ked sme uz u toho robim pojazdnu dielnu pe polnohosp. techniku a v kufri som mal parabolu s traktora ktora tam pasovala ... aj som ju tam namontoval ked som si na druhy den bol odtiahnut auto ... Je to stare auto na ktorom spravis generalku zo srobovakom a kladivom...

Mna by skorej zaujimalo to ze policajt chcel odomna silou mocou 20 E a ze potom mozem ist dalej, a ja som sa ho pytal ze ked mu dam 20 E tak moje auto bude zrazu sposobile na cestnu premavku ???? Na tuto otazku mi odmietol odpovedat ... a tvrdil mi ze ked mu zaplatim 20E tak sa dozviem ...

Cize som mal dilemu ... zaplatim 20 E za nesvietiace svetlo a potom o 100m dalej ma zastavia zase a zoberu mi TP+SPZ za zly technicky stav, alebo im nedam nic a zoberu mi TP+SPZ namieste ...

Aktualne sa veci maju tak ze TP+SPZ mi vratili. a som predvolany na februar.... uvidim ako to dopadne ...