nika.sum
21.11.14,13:11
Neviem, ci som dobre zaradila. Minuly tyzden som prehlasila auto vyradene z podnikania na rodne cislo. Samozrejme som volala do poistovne, ci staci iba zahlasit zmenene udaje a zmluva bude platna. Odpoved bola: Nie musi sa zmluva zrusit a nova podpisat. Tak som sa teda zariadila tak, len novu zmluvu som spisala s inou poistovnou. Po prehlaseni som hned poslala kopiu noveho technického preukazu so ziadostou o zrusenie zmluvy, spolu s kartickami a tiez ziadostou o vratenie nespotrebovaneho poistneho. Dnes mi prisla ziadost o podpisanie dohody o zruseni poistnej zmluvy s tym, ze zmluva sa zrusi az dnom dorucenia podpisanej dohody na poistovnu. Ciernym mam zvyraznene, ze pri vzniku resp.zaniku zivnostenskeho opravnenia (hoci toto sa nestalo) sa poistna zmluva nerusi, ale len sa menia iba udaje o drzitelovi na platnej poistnej zmluve. Uplny opak toho co mi tvrdila pani v telefone a opatovne mi to tvrdil nejaky mlady muz, ktoremu som sa dovolala. Takze nechapem ako je to mozne. Ide sice len o par drobnych, za cca 2 tyzdne, kym sa im zmluva dostane, ale ide o princip. Preco ja mam mat s tym starosti, uz raz som im doporucene posielala vypoved, teraz mam zase ist na postu a poslat im dohodu a este mi o dva tyzdne vratia menej...Nechapem jednanie poistovne. Ma niekto s tymto skusenost?
bubkoch
21.11.14,12:46
nechapem postoj poistovne, ked zmluva sa rusi automaticky ku dnu prepisu auta na policii na noveho drzitela, a to bez ohladu na to kedy poistovna obdrzi tuto informaciu
draik
21.11.14,13:17
Držiteľ sa zjavne nemenil, zmenilo sa len to, že držiteľ (SZČO) vyradil vozidlo z majetku a používa ho na súkromné účely.
nika.sum
21.11.14,15:12
ja som sa prave kvoli tomuto informovala dopredu, lebo sa mi nechcelo menit poistovnu - tie vybavovacky, jednoznacne mi potvrdila, ze sa musi zrusit jedna zmluva a spisat druha....vsetko by bolo Ok, pokial by som si nevybrala inu poistovnu. Toto o zruseni mi opakoval dnes znovu na infolinke a ked nie som spokojna mam podat odvolanie...tak na jednej strane len zmena drzitela, ale na druhej aj tak sa musi zmluva zrusit a uzavriet druha...je to banda.
nika.sum
21.11.14,15:15
ja som musela normalne auto odhlasit ako podnikatel a znovu zahlasit ako FO nepodnikatel...