mocika
21.11.14,17:05
Zdravim Poradaci,

viete mi pomoct pri rieseni zdanitelnej osoby registrovanej podla §7 ods.2 zakona o DPH? Tejto osobe bolo vydane osvedcenie o registracii pre DPH-nadobudatel tovaru v tuz. z in. ČŠ dna 1.10.2014. Dosiahol obrat 16000 eur za oktober 2014, nadobudol tovar z ineho ČŠ v hodnote 12000eur. Je mi jasne, ze z hodnoty nadobudnuteho tovaru odvedie dan, lebo nema narok na odpocet dane. Obrat neuvadza do danoveho priznania k DPH, vsak? Ale co v pripade, ak dosiahne obrat 49790 eur? Ma povinnost sa registrovat podla §4 a tym padom mu zrusia registraciu podla §7?

Za odpovede dakujem.
Mishok
21.11.14,17:57
1 obrat 14000 je za kalendarny rok (povinna registracia §7)

2. povinna registracia platcu je pri prekroceno obratu 49 790 12 po sebe nasledujucich mesiacov

podľa §4:

(7) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem.......


ak sa registruje podľa §4 potom:



§82

(3) Daňový úrad zruší registráciu pre daň na žiadosť podľa odseku 1 alebo odseku 2, ak zistí, že sú splnené podmienky na zrušenie registrácie pre daň, alebo zruší registráciu pre daň z úradnej moci, ak osoba podľa odseku 2 nesplnila povinnosť podať žiadosť o zrušenie registrácie pre daň. Daňový úrad zruší registráciu pre daň z úradnej moci, ak sa osoba registrovaná podľa § 7 alebo § 7a stala platiteľom, a to ku dňu, keď sa stala platiteľom; daňový úrad rozhodnutie o zrušení registrácie nevydáva.