renata E.
21.11.14,20:25
Potrebovala by som poradit. Externa firma nam kosila travnik a kamen, ktory odletel nám rozbil okennú vypln. U dodavatela sme si dali opravit vyklad a fakturu vystavil s DPH na nas, s tym, ze my sme vystavili refakturaciu 1:1, ktoru sme zaslali externej firme. Ta nam ju odmietla akceptovat pretoze faktura je vystavena s DPH, chcu aby sme vystavli fakturu bez dph. Len neviem ako postupovat, nie som presvedcena ze by faktura mala byt bez dph. Ako to je?
azla
03.12.14,16:34
Majú pravdu. Vy Ste im nedodali tovar ani službu. Oni Vám spôsobili škodu. Škodu ste si dali opraviť . Prijali Ste službu 518,343/321 ; a kedže zodpovedná je externá firma tá vam ma preplatiť vašu škodu. Z môjho pohľadu je Vaša škoda vo výške bez Dph (ak si uplatňujete odpočet). Prijatá náhrada bude Váš výnos, oprava je Váš naklad (518). Dopad = nula. Externá firma ak má poistenú zodpovednosť si môže uplatňovať náhradu v poisťovni.
Tweety
03.12.14,16:38
ÁNo, tak, súhlasím s príspevkom, vystavíte škodovú faktúru, pretože ext. firma vám spôsobila škodu. Kedže náhrada škody nie je predmetom dph, tak faktúra bude bez nej.