kopeto
22.11.14,11:25
lujza.j
22.11.14,10:29
šak im nasyp normálne na parapet nie za sieťku:D
misoft
22.11.14,10:31
Sýkorkám nesypať - radšej kus loja, alebo kožku zo slaniny na povrázok zavesiť - po tom pôjdu.
buchač
22.11.14,10:46
Susedom nasypať pár brokov do riti...

Keby neprikrmovali, tak by sýkorky nenalietavali.
misoft
22.11.14,10:48
Tie broky - celkom dobrý nápad.
"Zajac, a čo vytláčaš? Jebáky, jebáky?"
"Nie! BROKY!"
korela
22.11.14,10:50
Ja im dávam, čo mám, na parapet. Momentálne majú kukuričnú múku na polentu. Vodu majú v širokom kelímku tiež. Počúvam ich celý deň, je to príjemné. Keďže parapet je oplechovaný. Pôjdem do obchodu, dokúpim semená, kúpim loj, slaninu solenú im nechcem dávať. Ale raz visel loj celú zimu, nikto ho nechcel.
buchač
22.11.14,10:56
Susedia, bývajúci nado mnou, prisypávajú a aj dajaký oný visí...

Sýkorky sa drbú aj na mojom balkóne...kadia statočne.
Pritom o pár metrov nižšie sú kontajnery, kde môžu zobať do sýtosti.
Peggynka
22.11.14,11:08
Zavesiť lojové gule.Ja ich tu mám kopu,dávam aj slnečnicu,za mesiac vyďobú viac ako 30kg (40€ :D) a nikdy mi nešli na sieťku.Tohto roku tu mám drobnučké sýkorky uhliarky (telíčko tak 5-6cm) a sú také odvážne,že bratovi sadli na plece,keď im vešal naplnené kŕmitko na strom :)
BTW,tú sieťku máš proti hmyzu? Tak ju daj dole na zimu,či?
lujza.j
22.11.14,11:11
pekné divadlo to musí byť...takto na záhrade RD....ja iba jednu zimu na balkone....na jar ma vyfackala realita....šecko o kadené....
korela
22.11.14,11:28
Aj to oné. Ja zatiaľ problém nemám, ale to je jediný priestor, kde sa mačky k nim nedostanú. A ani im to vietor nesfúkne, je to v závetrí. Keď začnú byť škodné, jedlo im presuniem. Ale v podstate nemám kde, lebo tých mačiek v okolí je tu požehnane. A susedov neohrozujem.
arizona
22.11.14,11:33
ja mam povesane lojove gule na zabradli balkona zvonka. A aj po zahrade po stromoch. Najedia sa do sytost a ziadnu neplechu nerobia,ani sietky nenicia.
mareko
22.11.14,11:52
Ja mám na všetkých oknách v rohoch povešané igelitky a alobal postrihané na pásiky. Všetky sieťky potrhané a dierky poprelepované priesvitnou izolepou. Tie mušky zachytené v sieťkach im chutia oveľa viac ako loj, či čokoľvek iné :(