Aljoska
28.04.06,11:27
Ďakujem Vám obom za radu a ešte sa chcem opýtať teba Ingrid -
nedá sa to riešiť v jednom pracovnom pomere, kde by dostal osobné vyššie ohodnotenie ten pan?pretoze pre nase zariadenie by to bolo ovela výhodnejšie.A on vlastne aj pracuje na mieste kde by robil aj tú obsluhu kotla.Prosim ak mozes mi hned odpovedat.
DAKUJEM KRÁSNE.
dana9
28.04.06,09:42
Ďakujem Vám obom za radu a ešte sa chcem opýtať teba Ingrid -
nedá sa to riešiť v jednom pracovnom pomere, kde by dostal osobné vyššie ohodnotenie ten pan?pretoze pre nase zariadenie by to bolo ovela výhodnejšie.A on vlastne aj pracuje na mieste kde by robil aj tú obsluhu kotla.Prosim ak mozes mi hned odpovedat.
DAKUJEM KRÁSNE.


Áno, tak to bude asi najjednoduchšie, môžete mu napr. rozšíriť náplň práce a primerane dvihnúť plat.

dana:)
enave
28.04.06,09:57
Ja by som to asi nespravila, z viacerých dôvodov:

1. Ako obsluha kotlov musí mať kuričský preukaz. S tým súvisí aj pravidelné preškoľovanie.
2. V popise práce môže mať zahrnuté iba také činnosti, ktoré súvisia s druhom práce dohodnutým v pracovnej zmluve. A výkon kuriča je diametrálne odlišný od jeho pracovnej funkcie.
3. Pri takej práci, ako je obsluha kotlov, sa môže všeličo stať. Ako by sa asi Inšpektorát práce pozeral na to, že niekto, kto robí terapeuta, má len tak vsunuté v popise práce kúrenie??
Ingrid G.
28.04.06,10:23
Súhlasím s enave. Riešila by som to predsa len dvomi PP: HPP - terapeut a VPP - kurič.
dana9
28.04.06,10:25
2. V popise práce môže mať zahrnuté iba také činnosti, ktoré súvisia s druhom práce dohodnutým v pracovnej zmluve. A výkon kuriča je diametrálne odlišný od jeho pracovnej funkcie.

Toho terapeuta som prehliadla, je fakt, že to moc spolu nejde. :o
Závisí samozrejme od druhov práce, či je kumulácia možná. Bežne sa to používa v prípadoch ako sekretárka + upratovačka (len sa to nejako krajšie nazve) a pod.

Tie ostatné veci - to je hádam samozrejmou povinnosťou zamestnávateľa - preškoľovanie, odbornosť zamestnanca pre danú funkciu, ktoré su musí "hlídať" aj keby prijímal niekoho tretieho zvonku.

dana:) :)
Aljoska
02.05.06,07:48
Ďakujem vám, veľmi ste mi pomohli. A želám Vám pekný deň.