junacik5
22.11.14,22:33
Dobry večer, chcem sa spytat či niekto nema skusenosto s brzdovymi doštičkami Brembo. Ževraj su bez azbestove a ekologicke. Je to pravda?
vlado 33
23.11.14,00:41
Dobry večer, chcem sa spytat či niekto nema skusenosto s brzdovymi doštičkami Brembo. Ževraj su bez azbestove a ekologicke. Je to pravda?

Ja by som skôr riešil iné veci ako azbest a ekológiu. Brzdy Brembo patria medzi špičku na trhu, určite sa neorientujú na nejaký azbest.
lujza.j
23.11.14,07:40
táto talianska značka si vyrába vlastnú zliatinu na ich výrobu...skús ím napísať,že toto ťa trápi....... ale ked si tak eko založený mal by si mať bike......
....sú to brzdy, ktoré som už chcela mať túto zimu...už asi nestíham...aj ked mám dobré chcem mať najlepšie:D
junacik5
24.11.14,04:40
Mne skor ide o ten azbest lebo stale neviem, či ich obsahuju tie doštičky alebo nie. Na ich officialnej stranke o tom nič nepišu...
buchač
24.11.14,06:27
junacik5
Ževraj su bez azbestove a ekologicke.

junacik5 (Dnes 06:40) Mne skor ide o ten azbest lebo stale neviem, či ich obsahuju tie doštičky alebo nie. Na ich officialnej stranke o tom nič nepišu..

Sú keramické-karbón a teda aj ekologické...
-----------------------------------------------------------------
Nepíšu na jednej stránke, nuž píšu na druhej...
==================================
EBC nabízí v oblasti bezazbestových-organických brzdových destiček a brzdových kotoučů bezpochyby nejrozsáhlejší sortiment na světě. Najdete zde brzdová obložení pro většinu evropských, japonských a amerických aut, které jsou vyráběna v ISO 9000 certifikované výrobě za pomoci toho nejkvalitnějšího materiálu. Produkty EBC jsou jedni z mála, kteří již nyní dodržují nejnovější evropské požadavky a předpisy. Nejnovější nanášecí směs AF44/78 zamezuje nepříjemným zvukům a škubání při brzdění, které mohou vznikat při použití nesprávného materiálu. Brzdy EBC se vyznačují extrémně vysokým lomovým napětím. EBC vlastní 5 zkušebních stanic a všechny potřebné zařízení pro výzkum a vývoj. Všechno naše brzdové obložení a brzdové kotouče jsou vyráběny v našich vlastních továrnách. Brzdové obložení je opatřeno speciální vrstvou pro zamezení koroze a je možné ho používat bez problému v kombinaci se sériovými brzdovými kotouči. Výrobky EBC se skládají kompletně z organických materiálů, neobsahují azbest, nikl a další jedovaté materiály a byly již několikrát oceněny jako nejlepší brzdy, dále pro svou nekompromisní kvalitu a inovativní techniku, která umožňuje, aby obložení bylo bez agresivního černého brzdového prachu, který zůstává na ráfcích a tím je znečišťuje a ničí. - jinymi slovy tyto desticky nezasiraji kola ;)
http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=6215
junacik5
24.11.14,06:33
Karbónovo-keramické brzdové doštičky Brembo sú určené len pre závodné účely. Pracujú výborne pri vysokej záťaži pri extrémnych teplotách kotúča. Pre bežnú premávku nie sú určené lebo pri nezahriatom kotúči majú iba obmedzenú účinnosť. Ja by som potreboval zistit ci klasicke dostičky na beznu premavku su azbestove. Nie tie zavodne tie su keramicke
buchač
24.11.14,07:10
V roku 1999 Európska komisia rozhodla o všeobecnom zákaze použitia všetkých druhov azbestu. Európska smernica obsahuje zákaz výroby, uvádzania na trh a používania azbestových vlákien a výrobkov obsahujúcich azbestové vlákna. Všetky typy azbestu sú zaradené do 1. skupiny dokázaných karcinogénov a musia byť označené výrokom „Môžu spôsobiť rakovinu“.
junacik5
24.11.14,07:32
Ano ale vy pišete o doštičkach EBC tie viem ze su bez azbestu ale hladam o značke BREMBO
buchač
24.11.14,07:45
Ťažká reč s jednotlivcom, ktorý nechápe, respektíve nechce pochopiť.
----------------------------------------------------

Bolo to už tu aj spomenuté.
Nejde ani tak o ekológiu, ide skôr o zdravý rozum toho, kto si sadne za volant auta, kde budú nahodené brzdové doštičky a vôbec nejak nezáleží na značke...Tu ide hlavne o to, aby tieto mali správnu hrúbku a vlastnosti, aby zareagovali správne vtedy, kedy majú.
---------------------------------------------------

No nejeden šofér má vytuningované fáro, plno doplnkov až do aleluja. No smutné je, že do hlavy, na jej tuning neinvestujú a potom to až tak vyzerá.
----------------------------------------------------

Capsici ?
lujza.j
24.11.14,07:53
Buchi brzdil si na nejakom aute brembom?
buchač
24.11.14,08:28
Mne stačí moje bremeno...;) :D :D :D
lujza.j
24.11.14,09:02
:---
misoft
24.11.14,19:48
junacik5: Zdá sa, že si to vôbec nepochopil. Všetci výrobcovia brzdových doštičiek MUSIA pri výrobe sa vzdať azbestu. Bez výnimky! Takže i Brembo ich robí bez azbestu. Je to príkaz EÚ a Brembo je talianská značka, sídli v Taliansku, platia pre ňu pravidlá EÚ.