Misickaa4
23.11.14,11:47
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako to funguje , ak mám trvalý pracovný pomer a chcela by som pracovať ešte popri zamestnaní, ale tam vyžadujú aby som mala DIČ.
chcela by som vedieť, aké povinnosti mi z toho vyplývajú, aké odvody by som musela platiť do zdravotnej, sociálnej poisťovne? ako je to so zrušením DIČ?
mám info, že prvý rok sociálnu neplatím a zdravotná mi iba vyráta, koľko ešte budem musieť doplatiť, keďže za mňa normálne zamestnávateľ platí odvody.
ďakujem
KEJKA
23.11.14,10:56
je to tak, ako si napísala...........prvý rok sociálnu neplatím a zdravotná mi iba vyráta, koľko ešte budem musieť doplatiť, keďže za mňa normálne zamestnávateľ platí odvody.
Do ZP sa prihlásiš, ale určíš si nulové preddavky, ak nechceš platiť odvody v 1.roku, po ukončení roka ti príde zo ZP vyúčtovanie na základe Tvojho DPFO a vykonaní RZZP (zo strany ZP)..
Ešte nemáš DIČ a už ťa zaujíma zrušenie DIČ?
ako zaregistruješ, tak odregistruješ - na DU, keď to bude potrebné.

Odvody v ďalšom roku budeš platiť podľa DPFO - zo živnosti, takže to ti tu nepovieme.
Misickaa4
23.11.14,11:00
dobrý deň, ´dakujem za odpoveď, ešte trošku upresnenie pre mňa- môžem si v ZP určiť aj iné ako nulové preddavky? celkom tomu nerozumiem. a to čo ste napísali ako poslednú vetu s platením tých odvodov- to ste mysleli po tom prvom roku, však? áno, zaujíma ma aj zrušenie DIČ , chcem mať info v celku :)
ďakujem
KEJKA
23.11.14,11:12
upravila som odpoved, ale logicky po prvom, ked píšem že po DPFO, či?
Misickaa4
23.11.14,11:16
no logicky možno až tak pre všetkých nie, keďže sa tu každý nepohybuje v tejto oblasti:) ale ďakujem , už rozumiem. pekný deň prajem