Daniela172
23.11.14,15:19
Dobry den.Som zamestnana od jula 2004 na dobu neurcitu 38 hod.tyzdenne).V marci 2009 som sla na matersku a doteraz som na R.D. s druhym dietatkom.R.D. mi konci v jan.2015.Vo febr.2015 by som sa mala vratit do zamestnania.No v praci sa prac.smeny zmenili, kym som ja bola na rodicovskej.Pracuje sa az do 22:00, co si ja pri malych detoch nemozem dovolit.Nema kto s nimi byt ani manzel.Chcem sa opytat,ci mozem zamestnavatela poziadat o kratsi prac.cas napr-na 4 hod.(rata sa mi to potom aj do dochodku?) o kolko sa mi moze skratit mzda,ked som mala cca 600€ a ak sa nedohodneme ako mozem riesit pripadnu vypoved,aby som dostala aj odstupne.? Predtym som mala vikendy volne,teraz pracuju aj cez vikendy.Musim podpisat nejaky dodatok? Dakujem.
Tweety
23.11.14,14:24
Mesiac pred nástupom do práce po RD musíš zamestnáv. svoj návrat oznámiť písomne. Ak nastúpiš, máš právo požiadať o úpravu PČ, úprava PČ sa rieši dodatkom k PZ. Na odstupné ti vznikne nárok len pri výpovedi podľa §63 odst. 1.. alebo skončení PP dohodou z rovnakých dôvodov.