callyisto
23.11.14,16:47
Pekný deň Poraďáci
pri vyúčtovaní mzdy za skončený mesiac, som spolu s výplatnou páskou doteraz pravidelne dostával aj detailné vyhodnotenie výpočtu mzdy. Tento mesiac mi detailné vyhodnotenie neprišlo (kolegyňa kt. ho zvykne robiť, je na dlhodobej PN), prišla mi len výplatná páska, obrátil som sa s výzvou na doplnenie na svojho priameho nariadeného k dnešnému dňu som žiaľ nič nedostal.
Ako postupovať prip. čo môžem v danej situácii robiť?
veronikasad
23.11.14,15:48
Čo rozumieš pod "detailným vyhodnotením výpočtu mzdy". Výplatná páska je dostatočným dokladom v zmysle ZP ...
callyisto
23.11.14,16:20
vo výplatnej páske mám aj prémie, ktorých výška výpočtu bola v somostatnej detailnej tabuľke v nej sú uhradené faktúry, faktúry kt. sú po splatnosti k termínu skončeného mesiaca a iné hausnumerá :)
Tweety
23.11.14,17:32
zrejme Ti to teraz nedajú, kedže človek, ktorý to má na starosti je DPN, počkaj si, veď ti to neutečie
callyisto
23.11.14,19:12
nie som celkom istý, keďže je to materská dovolenka, taže to bude na dlhšie lakte, a predsa len by som rád vedel z akých čísel ma odmenili
veronikasad
23.11.14,19:16
Spôsob výpočtu prémii máš dohodnutý v pracovnej zmluve alebo inom mzdovom predpise ? Pretože prémie sú inak nenárokovatelná zložka mzdy ,,,
Tweety
24.11.14,07:30
callyisto (Včera 20:12) nie som celkom istý, keďže je to materská dovolenka, taže to bude na dlhšie lakte, a predsa len by som rád vedel z akých čísel ma odmenili

Mzda má byť uvedená v PZ. Odmeny tzv. nenároková časť mzdy, tak tá tiež musí mať presný režim výpočtu, ten by mal byť v KZ alebo v IS. .
callyisto
30.11.14,18:34
uf tak tým skratkám žiaľ nerozumiem PZ môže byť poistná zmluva, KZ netuším a IS informačné systémy? :) help please :), tak PZ už mám Pracovná Zmluva :)
callyisto
30.11.14,18:37
spôsob výpočtu je v pracovnej zmluve, len mne ide o podklady nie o spôsob, mimochodom po druhej uregencii došlo k doručeniu podkladov.
Ešte ma napadlo možno ak by doručeniu nedošlo, mohol by som sa obrátiť na inšpektoriát práce?
Tweety
01.12.14,08:55
PZpracovná zmluva, KZ-kolektívna zmluva, IS interná smernica