evelien
24.11.14,08:51
V dohode o vykonani prace mame dohodnute vyplatenie odmeny az po jej vykonani. Pocas jej trvania poskytneme dohodarovi preddavok na mzdu. Platia sa z tohoto preddavku odvody a dan, alebo postupujeme spravne, ak odvedieme platby statu az po ukonceni dohody? Dakujem
kn-alka
24.11.14,08:41
Záloha na mzdu sa predsa odpočítava z vypočítanej mzdy.

Po vykonaní práce vypočítaš mzdy (aj odvody) a v čistom strhneš už vyplatenú zálohu.
Tweety
24.11.14,09:00
Zo zálohy nepočítaš odvody, až z celkovej odmeny za prácu.
Mila123
24.11.14,09:15
uveď kedy bude vyplatená "záloha, resp. časť odmeny" a kedy predpokladáš ukončenie práce?
evelien
24.11.14,11:07
DoVP je na obdobie od 01.07.-31.12.2014. Zalohy davame priebezne. Niekedy 2x za mesiac, niekedy vobec.
evelien
24.11.14,11:12
este pre doplnenie - ide o sprievodcov CK, ktori v niektory mesiac urobia kopec zajazdov a niekedy ziaden. bolo by administrativne prilis narocne robit pre kazdy zajazd novu dohodu a riesit prihlasky. vyriesili sme to jednou dohodou, ktorej prilohu tvoria vsetky zajazdy, ktore sprievodca odsprevadzal. Tato priloha sa aktualizuje kazdy mesiac. Samozrejme, viem, ze to nie je uplne v poriadku, ale no ine riesenie sme nenasli. Viem, ze je to napadnutelne, kedze pri uzatvarani dohody nevieme, kedy dohodara budeme skutocne potrebovat. No nas zakon nepozna termin "vykon prace podla potreby".
Mila123
24.11.14,12:40
ak vyplácaš časť odpracovanej mzdy skôr ako máš ukončenú dohodu o VP , tak si povinná im z odmeny zraziť ZP a daň, SP sa rieši pri ukončení dohody, resp. najneskôr do 30 06 2015,
pretože tvoje "zálohy" nie sú také časti miezd, ktoré sa zúčtujú za ten mesiac....mňa by zaujímalo, ako tie zálohy máš v mzdovom programe ošetrené a hlavne aký soft používaš.....
evelien
24.11.14,12:53
olymp. prave im som uz 2x kvoli tomu volala. pokazde mi povadali, ze taketo zalohy v softe neevidujem a zuctovavam to az po ukonceni DoVP
Mila123
24.11.14,13:06
a ako Vám potom sedí pokladňa? nesedí....
evelien
24.11.14,13:18
ved pokladnu uctujem na zaklade VPD, takze mi sedi. mne len kazali, ze vyplatenie zalohy /co je polozka - zrazka/ nemam evidovat v mzdovom programe, nie v uctovnom :-) teraz som simulovala vyplatu, kde som dala vyplatenie dohody, a to mi samozrejme rata tak, ako pisete - ZP a dan. takze nateraz stale ostava otazka, ci je alebo nie je takato zaloha zalohou.
evelien
24.11.14,13:21
a inak dakujem za ochotu to so mnou riesit :-)
Mila123
24.11.14,13:22
pri kontrole budú problémy, ak vezmú pokladničnú knihu a účtovníctvo a mzdy, žiadna zhoda......robíte asi v JU? mýlim sa?
evelien
24.11.14,13:28
nie, PU. ale to je asi jedno. este ma napadlo preuctovat zalohy na pohladavky voci zamestnancom... ale to uz asi moc kombinujem. asi mi nic ine neostava, len tieto stare dohody dorazit "starym" sice zlym sposobom a od noveho roka pri novych dohodach zrazat dan a ZP. volala som este s jednom mzdovou poradkynou. ta tiez je na vazkach, ci je alebo nie je to zaloha. vrrrrr!!!
Mila123
24.11.14,13:40
nooooo.....veď sa opýtaj priamo na ZP i DU (či FS SR) tak ti dajú relevantnú odpoveď.....
evelien
24.11.14,13:49
takze ZP nezaujima, ci to je alebo nie je zaloha. a som doma. jaj, az mi je zle. no nic, do konca roka to taham po starom.
veronikasad
24.11.14,14:06
O výkon akej práce ide ? Dohodári sú odmeňovaní mesačnou alebo hodinovou mzdou ? Máte uzatvorenú dohodu s pravidelným alebo nepravidelným príjmom ?
evelien
25.11.14,04:13
dohoda o vykonani prace - odprevadzanie konkretnych zajazdov pre cestovnu kancelariu. odmena je stanovena za vykonanu pracu, teda nie hodinova, ci mesacna. DoVP - nepravidelny prijem.