rangl
24.11.14,09:07
Pekný deň, dlhšiu dobu zvažujem, že sa pripoistím. Mal som stretnutie s poradcom a ten mi navrhol investičné životné poistenie od Wuestenrotu, vraj teraz začala nejaká nová kampaň. Viete o tom niekto, máte niekto s týmto poistením skúsenosti? Ďakujem za rady
Chobot
24.11.14,08:51
Máš peniaze navyše? Ak nie, tak neinvestuj. Je to riziko - môžeš získať, ale aj stratiť.
rangl
24.11.14,09:50
Máš peniaze navyše? Ak nie, tak neinvestuj. Je to riziko - môžeš získať, ale aj stratiť.
Vďaka za odpoveď. ja by som skôr potreboval vedieť, či máte skúsenosti konkrétne s týmto produktom, keďže už som rozhodnutý, že sa dám pripoistiť. Vďaka ešte raz
Chobot
24.11.14,10:14
Základná otázka je, prečo sa chceš dať poistiť? Naozaj to potrebuješ? Potrebuješ zabezpečiť rodinu? Alebo to vyžaduje banka pre poskytnutie úveru?

Nie pre každého je potrebné a výhodné životné poistenie. Ak si mladý, slobodný bez záväkov, nepotrebuješ sa poistiť. Koho by si chcel určiť ako oprávnenú osobu?

To, čo ideš kúpiť, sú 2 veci v jednom. Ak si sa rozhodol, že budeš investovať, dobre. Existujú rôzne spôsoby investovania - jedným z nich je investičné životné poistenie. To je dobré, ak súčasne potrebuješ životné poistenie. Ak živ. poistenie nepotrebuješ, je škoda míňať peniaze za poistné, lepšie je sústrediť sa na čisto investičný produkt - napr. podielové fondy. V živ. poistení si peniaze zablokuješ na niekoľko rokov
Katy a R
24.11.14,10:24
k tým skúsenostiam - ťažko sa to aj dá porovnať - musel by si ozaj nájsť niekoho - kto je aspoň približne v tvojom veku, a uzavrel poistenie za podobných podmienok, no a čo sa týka investičnej časti - tam je to trošku lotéria a možno aj šťastie?.
neodpustím si dovetok;) - že si najprv treba ujasniť čo je investičné životné poistenie? - je dosť veľký rozdiel medzi klasickým životným poistením a investičným životným poistením (a to ani nespomínam rizikové poistenie). Dúfam, že toto ovládaš, keďže už si rozhodnutý:)
petramarekova
25.11.14,12:40
Ja som riešila tiež s jedným kamarátom/poradcom nejaké pripoistenie, on mi presne toto odporúčil, vraj je to veľmi dobré, neviem, či náhodou v minulosti nezískalo toto poistenie nejaké ocenenie...Podľa mňa vždy je to individuálne, ale pokiaľ ti to dôveryhodný poradca odporúčil, tak sa nemusí báť. Ja som zatiaľ spokojná. Pozri si ich web, tam máš aj tú kampaň, čo spomínaš, možno vyhráš auto :D. Držím palce
KoxXxo
25.11.14,12:47
Máš pravdu, to ocenenie sa volá "Chu....na roka".
220870
25.11.14,13:08
Všetky poistky pri súčasných poistných koeficientoch sú výhodné len pre poisťovne.
Slobodne o poisťovniach na Slobodnom vysielači.
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=informacna%20vojna%20-%202014-09-17%20molnar.mp3
petramarekova
01.12.14,13:36
Jasné, že žiadna poisťovňa nebude na svojich produktoch chcieť prerobiť, to ale neznamená, že to nemôže byť v konečnom dôsledku výhodné aj pre klienta. Hovorím, ja si na nich sťažovať nemôžem.
Chobot
01.12.14,13:58
Všetky poistky pri súčasných poistných koeficientoch sú výhodné len pre poisťovne.
Slobodne o poisťovniach na Slobodnom vysielači.
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=informacna%20vojna%20-%202014-09-17%20molnar.mp3

Čo to znamená, že "vhodný len pre poisťovne"? Že zaplatíš možno viac poistného, ako dostaneš na konci poistnú sumu pre dožitie? To ale neznamená, že je to výhodnejšie pre poisťovňu. Áno, má aj poisťovňa z toho výnos, ale hlavným účelom poistky je "poistenie rizika", teda že ak sa niečo stane (smrť poisteného), tak oprávnené osoby dostanú poistnú sumu. Keby poistený zomrel 2 roky po uzatvorení poistky, tak podľa tvojej teórie by to bola výhodná poistka pre poisteného, lebo dostal viac ako zaplatil na poistnom.

Tak, ako to ty prezentuješ, sa to nedá. Aj havarijné poistenie je "výhodné pre poisťovňu" len dovtedy, kým poistený nemá väčšiu poistnú udalosť. Kupuješ si istotu, nie garantovaný výnos.
Norbert Gasaj
02.12.14,22:49
Pekny den prajem. Problem uvadzaneho IZP pre zdravie a dochodok vo Wuestenrote Poistovni je jeho neprehladnost, konkretne spojenie investicnej casti a urazoveho poistenia v jednom. V ponuke to vyzera velmi prehladne co sa tyka poistnych sum a konecneho lehotneho poistneho, teda sumy, ktora sa plati pravidelne. Uz menej viditelna je struktura nakladov na samotné poistenie, ktore rokmi a vekom rastie, a teda sa znizuje suma, ktora ide do investovania. Jednoduchy priklad. Mesacne poistne je napr. 35 eur, z toho v 1. roku ide 15 eur na poistenie samotne a 20 eur na na nakup podielov, teda investovanie. O 10 rokov, kedze si uz starsi a rizikovejsi, pojde 20 eur do poistenia a 15 eur na investovanie. S rokmi a tvojou rizikovostou urazu a chorob sa tento pomer este zvacsi. Nezanedbatelne su aj pociatocne poplatky. Do investovania tak nakoniec ide minimum, a na konci moze byt tvoje velke sklamanie. Robim okrem inych spolocnosti aj Wuestenrot Poistovnu, takze viem o com hovorim. Odporucam ti poistenie a investovanie oddelit. Budes vediet kolko presne ide na poistenie rizik a kolko do casti, ktora sa investuje. Je niekolko poistovni, ktore su momentalne dalej ako je aktualne Wuestenrot Poistovna a jej produkt IZP pre zdravie a dochodok. A ak sa pytas aj na skusenost s tym konkretnym produktom, tak ho ma moja sestra, Skoda, ze nema nieco ine. Ak chces viac informacii, tak sa prihlas na moju webstranku www.norbertgasaj.sk , pripadne si stiahni z tej mojej stranky e-book o najcastejsich trikoch v predaji financnych sluzieb, tam sa docitas k danej veci viac. Vies, zalezi od konkretnych tvojich potrieb, co chces alebo mas v plane riesit. Nejde to takto v kratkosti povedat vsetky "pre" aj "proti". O tom sa treba porozpravat, aj osobne.
petramarekova
09.12.14,13:56
Pozerala som to a hej, nemýlila som sa, získalo to Zlatú mincu. Aj ostatné poisťovne možno majú fajn možnosti, ale hovorím, keby som to teraz riešila, tak by som išla do Wuestenrotu opäť. Ja to sícenejak často neriešim, ale čo mi spomínal poradca, tak je to aj dosť flexibilné, že si to môžeš meniť v priebehu toho poistenia, čo je tiež fajn.
Kollik
15.12.14,12:29
Ja od nich to investičné poistenie mám, a celkom mi to vyhovuje. Kým som si to uzatvoril, tak som si sám spravil taký prehľad a Wuestenrot mi prišiel ako najzaujímavejší, neviem, možno má niekto iný názor, ale mne na tom poistení nič nechýba. Ako tu už niekto písal, je to celkom flexibilné, ak sa ti chce v tom vŕtať :) Netreba sa toho báť, celkovo si myslím, že životné poistenie je v dnešných dobách nutnosť.
petramarekova
07.01.15,10:10
Máš peniaze navyše? Ak nie, tak neinvestuj. Je to riziko - môžeš získať, ale aj stratiť.
Vďaka za odpoveď. ja by som skôr potreboval vedieť, či máte skúsenosti konkrétne s týmto produktom, keďže už som rozhodnutý, že sa dám pripoistiť. Vďaka ešte raz
Kamoška mi inak akurát písala, že vyhrala diaľničnú nálepku v tej ich vianočnej kampani :) Neviem, či to ešte riešiš, ale možno sa zadarí aj tebe :)
rangl
08.01.15,08:03
:) Tak že gratulujem. Väčšinou podľa mňa takéto akcie sú vymyslené, aspoň čo som počul, ale tak fajn vedieť, že aspoň táto je skutočná :D Uvidím, možno potešia aj mňa.