emília30
24.11.14,12:11
Poprosím o radu. Začiatkom novembra sa nám narodilo dieťa. S otcom dieťaťa nie sme manželia, žijeme v spoločnej domácnosti, spolu s mojou 15 ročnou dcérkou. Partner je dlhé roky podnikateľ - živnostník, ja som nepretržite zamestnaná 20 rokov, začiatkom októbra som nastúpila na materskú dovolenku. Materský príspevok poberám vo výške cca 220,- EUR /vypočítaný z minimálnej mzdy ktorú som predtým dostávala/. Keďže je to dosť nízka suma, a nie je predpoklad, že sa po skončení materskej dovolenky vrátim do pôvodného zamestnania, rozmýšľam či by nebolo pre nás výhodnejšie keby môj partner išiel na materskú dovolenku, a ja by som sa dohodla so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru. Partner by poberal materský príspevok a potom rodičovský príspevok, a ak mám správne informácie, tak by nemusel za seba platiť odvody do poisťovní. Ja by som poberala podporu v nezamestnanosti, a potom dávku v hmotnej núdzi.
Viete mi niekto poradiť, či by to bolo možné a výhodné pre nás oboch, čo všetko to obnáša, a prípadne napíšte ak poznáte lepšie riešenie.
Vopred ďakujem
ariadna22
25.11.14,17:37