Centrum
24.11.14,13:02
Prečítala som tu všetky témy tejto problematiky, nenašla som konkrétnu odpoved, čo vlastne sa malo-má registrovať na "úrade.....", ktorý je to IS ??
Je nás v spoločenstve 12 vlastníkov.Predsedom aj účtovníkom som sama, som oprávnená osoba aj zodpovedná. Evidenciu IS ( pers. a mzd. vediem ).Nestačí ?
sito
24.11.14,13:48
Vydrž, príde Pán Inžinier a poradí, čo všetko vy dvanásti máte medzi sebou osobne, osobné tajiť, aby SVB fungovalo na jednotku a všetci boli spokojní.
Ing. Ľubomír Janoška
24.11.14,14:11
už bežím, ďakujem, že ste ma počkali :)

Podľa ust. § 34 ods. 2 písm. d) sa nemusia oznamovať IS, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje na základe osobitných zákonov (cit.)
"(2) Oznamovacia povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na informačné systémy, ktoré
... d) obsahujú osobné údaje, ktoré sú spracúvané na základe zákona, priamo vykonateľného právne záväzného aktu Európskej únie alebo medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná"

Agenda PaM sa spracúva na základe zákonníka práce, zákona o sociálnom poistení, zákona o zdravotnom poistení, zákona o dani z príjmu... takže je vyňatá z tejto povinnosti.
Agenda vlastníkov bytov a nebytov sa rovnako spracúva na základe osobitného zákona - ust. § 9 ods. 3 zákona 182/1993 v platnom znení, takže je tiež vyňatá z oznamovacej povinnosti.
Centrum
24.11.14,14:50
Ani netušíte, ako Ste ma potešil, všetko, čo Ste napísal, som tak realizovala a rozumiem tomu, ale stále sa aj tu aj všeobecne vedú "pokeci" o IS za SVB, ktoré treba registrovať za úhradu 20-50 EUR, tak som sa potrebovala uistiť,či mám všetko O.K. Vdaka.
Ing. Ľubomír Janoška
24.11.14,16:09
Zmenila sa legislatíva - novela zákona o ochrane osobných údajov zrušila poplatky a novela "bytového" zákona upravila spracovanie osobných údajov vlastníkov.
Takže staršie príspevky sú nepoužiteľné :)