nreka
24.11.14,13:37
Dobrý deň,som zamestnaná na dobu určitú, pracovná zmluva mi končí 31.12.2014 , ale na materskú dovolenku už nastupujem okolo 27.12.2014 (presný dátum ešte neviem).
A teraz neviem , či keď mi skončí zmluva mala by som isť na urad práce alebo hlásiť materskú na soc. poisťovňu v okrese akom byvam ?
alebo po dvoch predlzeniach platí zmluva na dobu neurcitu uz automaticky?
Tweety
24.11.14,12:39
Ak máš zmluvu do 31.12. a tá sa nepredlží, PP skončí dobou určitou.
Počad MD ťa na UP nezaevidujú. Iba by sa zmluva predlžila a boli už dve predlženia, PP už nemôže byť na dobu určitú ale na neurčitú.
veronikasad
24.11.14,14:04
Bez ohľadu na to, že si nastúpila na materskú dovolenku, tvoj pracovný pomer končí dohodnutým dňom, t.j. 31.12.2014 (ak sa so zamestnávatelom nedohodneš inak) a nebude to mať žiadny vplyv na ďalšiu výplatu materského. Len treba isť do zdr.poistovne nahlásiť zmenu platitela poistného z titulu poberania materského a po narodení dieťaťa z titulu starostlivosti o dieťa.
Jediným problémom ukončeného pracovného pomeru je to, že obdobie materskej a rodičovskej dovolenky sa ti nezapočíta do poistenia v nezamestnanosti a po skončení RD ti nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti.