Monča
28.04.06,13:23
Vedieme polemiku s bývalou spolužiačkou. Je SZČO, je majiteľkou kvetinárstva, zamestnáva ľudí. Zároveň je akože majiteľkou kaviarne, ktorá je však vedená na jej manžela, aby neprekročili obrat kvôli DPH. Manžel je pritom zamestnaný na stavbách a celé mesiac je mimo bydliska. Čiže každý deň pracuje v kaviarni iba ona, nemajú tam zamestnanca. Pýtala som sa jej, ako sa preukáže, ak príde kontrola z IP. Podľa nej je to v poriadku, lebo je to rodinný podnik, ona je SZČO, manžel je SZČO, platia si odvody. Čo Vy ostatní na to?
Paula
28.04.06,11:33
. Zároveň je akože majiteľkou kaviarne, ktorá je však vedená na jej manžela
Tomuto dobre nerozumiem :confused: . Inak, ak som majiteľ, nevidím problém v mojej prítomnosti v prevádzke.
Tweety
28.04.06,11:42
Tomuto dobre nerozumiem :confused: . Inak, ak som majiteľ, nevidím problém v mojej prítomnosti v prevádzke.Lenže problém je v tom, že ona je majiteľkou kvetinárstva a nie kaviarne, kde pracuje.:mee: V prevádzke tejto kaviarne je nelegálne.:pAKé škaredé slovo.:p:mee:
Paula
28.04.06,11:56
Potím tu odpoveď už dosť dlho......mne sa nepozdáva už zadanie otázky s použitím toho "akože" - ktoré ma na začiatku pomýlilo .....O rodinnom podniku sme už debaty viedli a skúsenosti "vetra" dali na známosť, že bez pracovného pomeru sa to neoplatí.
Tweety
28.04.06,12:03
Potím tu odpoveď už dosť dlho......mne sa nepozdáva už zadanie otázky s použitím toho "akože" - ktoré ma na začiatku pomýlilo .....O rodinnom podniku sme už debaty viedli a skúsenosti "vetra" dali na známosť, že bez pracovného pomeru sa to neoplatí.To akože, určite myslela ,pri bezpodielovom spoluvlastníctve, akože 1/2 majiteľka. :)
Žanet
28.04.06,12:04
U nás na sídlisku v drogérii je majiteľ ,ktorý sa tam nezdržiava. Jeho syn prevádzkuje predajňu pravdaže bez zamestnaneckého pomeru. Keď prišla kontrola-VIETOR tak musel opustiť predajňu. Mohli v nej zostať iba všetci zamestnanci. Darmo sa ohradzoval ,že je majiteľov syn. Nakoniec tvrdil,že ho iba čaká- čakať mohol, ale iba vonku alebo v predajni, nie v priestoroch pre zamestnancov. Tak neviem ako by to dopadlo u nich, keď by sa tam nenachádzal ani majiteľ-žiadny zamestnanec, kto by zostal na prevádzke? :p
Monča
02.05.06,07:54
Je to tak, ako píšem. Ona podľa ŽL má prevádzku - kvetinárstvo. On podľa ŽL má prevádzku - kaviareň, v ktorej ho ale nenájdete, keďže popritom má živnosť na stavebné práce, tie aj vykonáva. V kaviarni je každý deň 8 hodín jeho manželka. Žiadnych zamestnancov tam nemá. Podľa nich je to v poriadku a nemajú sa čoho obávať. To "akože", ktoré tu niekoho pomýlilo, je preto, že i keď kaviareň patrí jej, dala ju napísať na manžela, takže ju má on uvedenú v ŽL.
Tweety
02.05.06,07:57
Je to tak, ako píšem. Ona podľa ŽL má prevádzku - kvetinárstvo. On podľa ŽL má prevádzku - kaviareň, v ktorej ho ale nenájdete, keďže popritom má živnosť na stavebné práce, tie aj vykonáva. V kaviarni je každý deň 8 hodín jeho manželka. Žiadnych zamestnancov tam nemá. Podľa nich je to v poriadku a nemajú sa čoho obávať. To "akože", ktoré tu niekoho pomýlilo, je preto, že i keď kaviareň patrí jej, dala ju napísať na manžela, takže ju má on uvedenú v ŽL.
Kvetinárstvo manželkine-má legálne právo sa tam zdržiavať, kaviareň manželova- ak sa tam chce zdržiavať manželka, musí to mať ošetrené legálne aj v papieroch.:cool: