kepso
24.11.14,17:11
Clovek v nudzi je to najhorsie co moze byt a v takom pripade urobi cokolvek aby sa s tej nudze dostal. Pochybne zmluvy, nekorektne pozicky,... Chcel by som otvroit debatu na temu poziciek. Teda ake mate skusenosti ci uz bankove alebo nebankove.
Oliwa
24.11.14,16:35
Tipujem:
a/ chceš si zobrať pôžičku a nevieš, od koho
b/ robíš prieskum ako školskú úlohu
c/ chceš založiť novú nebankovku
d/ robíš anketu na zákazku pre zadávateľa
e/ chceš tým nešťastníkom pomáhať a nevieš, komu skôr
f/ robíš si z nás srandu...

Nehodiace sa škrtnite...:rolleyes:
Stačí si pozrieť napr. http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/6586/krotitelia-dlhov?subid=49290
alebo jej českú predchodkyňu. Lepšie ako akákoľvek osveta... Najvýhodnejšia pôžička je tá, ktorú nemáš.
"Na mene nezáleží, a ani na veku, nikto Ti nepovie nie..." - Elán... v tomto kontexte ako paródia na ich "Človečinu"...
kepso
24.11.14,16:58
srandu si nerobim , sam ma mnohe skusenosti.......ziadna anketa,prieskum,nic podobne. keby som chcel pozicku tak viem od koho za maly urok. cisto debata
buchač
24.11.14,17:01
srandu si nerobim , sam ma mnohe skusenosti.......ziadna anketa,prieskum,nic podobne. keby som chcel pozicku tak viem od koho za maly urok. cisto debata

No daj... aspoň cifru, poskytovateľa nemusíš (a asi aj nedáš).
JAJA11
24.11.14,17:13
naozaj najlepšia pôžička je tá, ktorú nemáme :-)
najlepšie si je požičať z banky, tam človeka preveria a pri súčasnej gramotnosti má človek aj odpoveď, či si pôžičku má vôbec brať.... nebankovky nezaujíma, či človek na to má a z tých všetkých správ mám pocit, že im ľudia, ktorí neplatia vyhovujú .... nabalia sa oni, ich exekútori a ani nemusia hľadať ďalších ľudí, ktorým by požičali..... a na úrokoch, pokutách a exekúcii zarobia viac ako keď peniaze iba požičajú....
ale to je už vec tých ľudí, ktorí si potrebujú požičať na televízory, fotoaparáty, dovolenku, drahé darčeky pod stromček, bez ohľadu na to, či dokážu pôžičku splácať....
taiko
24.11.14,18:24
vyhodna pozicka je iba ta, ktora nam zarobi peniaze. ergo clovek v nudzi, by sa mal akejkolvek pozocke vyhybat ako cert krizu.
kepso
24.11.14,18:37
srandu si nerobim , sam ma mnohe skusenosti.......ziadna anketa,prieskum,nic podobne. keby som chcel pozicku tak viem od koho za maly urok. cisto debata

No daj... aspoň cifru, poskytovateľa nemusíš (a asi aj nedáš).

priklad 1350 eur Proficredit.... suma k zaplateniu 4050.... rozdiel .... cetelem 2000, suma k zaplateniu 2358 ....
lapejko
24.11.14,18:49
ja ako starší naivný somár som pred pár rokmi čumel na učebnicu matematiky pre 9. ročník kde boli uvedené vzorce na výpočet úrokov...pripadalo mi to akoby som chcel primeraný honorár za svoje služby X 3,14, čiže pí...Tieto nebankovky už toto nehorázne násobenie prenásobili X100, inak by nemohli vypľuť také šialené sumy, ktoré treba vrátiť, na nich bude platiť iba defenestrácia, na exekútorov detto...
Oficiálny medziúver z PSP z nejakým 8% úrokom v prvej polovici splácania po jednoduchom spočítaní výšky a počtu splátok, ukáže v kalkulačke 100 % navýšenie požičanej sumy, ale aspoň za 20 rokov, nie za dva mesiace...
taiko
24.11.14,18:54
srandu si nerobim , sam ma mnohe skusenosti.......ziadna anketa,prieskum,nic podobne. keby som chcel pozicku tak viem od koho za maly urok. cisto debata

No daj... aspoň cifru, poskytovateľa nemusíš (a asi aj nedáš).

priklad 1350 eur Proficredit.... suma k zaplateniu 4050.... rozdiel .... cetelem 2000, suma k zaplateniu 2358 ....
ides na to rafinovane :), pozicky a zhodou okolnosti pred vianooami..........temu zatvaram.