Ester plus
24.11.14,18:23
Máme faktúru zo Shell s IČ DPH SK za umývanie auta v Poľsku. Na faktúre je uvedená hodnota služby v PLN bez DPH. Na bločku je uvedená aj DPH poľská. Ide táto služba do DP k DPH?
a_je_to
25.11.14,13:15
Ak bola služba vyúčtovaná pod IČ DPH SK, tak ide do priznania DPH SK, aj ako uplatnený nárok na odpočet. Lebo Poliak je povinný priznať ju v SK, ako slovenskú DPH. Iba to treba prepočítať kurzom ECB, platným na ten deň. Neviem, podľa čoho ju považuješ za poľskú ... či má aj poľskú sadzbu, alebo iba poľský názov ... Je to trochu čudné ... chcelo by to vidieť ...
cinky16
25.11.14,13:20
pre teba je podstatna faktura, blocik je zrejme nieco ako dodaci list, oni to tak zvyknu davat
Ester plus
26.11.14,06:03
Blok z ERP z Poľska obsahuje základ dane 12.93 PLN + VAT 2,97 PLN = 15,90 PLN. Faktúra zo Shell obsahuje základ dane PLN 12,93, VAT PLN 0.00 a základ dane Eur 3,06. Shell fakturuje pod IČ DPH SK ale zároveň je na prvej strane faktúry aj IČ DPH Shell Polska PL. Neviem či som sa správne rozhodla ohľadom priznania DPH a KV, Rada by som počula váš nároz.
fortunka
26.11.14,07:08
mali by sme sa na to spytat shellu... taketo divne faktury som u nikoho ineho nevidela :P Ak si to vsimnes, platbu aj tak zaplatis slovenskemu shellu... zmluvu mas so slovenskym shellom... vsetko je voci nemu.. :/ Ak je to s 0 DPH dala by som to fo samozdanenia a KV, ak je tam polska DPH tak by som to tam nedala ani do KV, ak je tam slovenska tak normalne ako fa do A1
Ester plus
26.11.14,07:23
Môj postup je takýko: Vychádzam z toho že na faktúre zo Shell nie je uvedená DPH a blok ma nezaujíma. Urobím samozdanenie zo sumy 3,06 Eur a dám to do DP k DPH a do KV do B1. Keďže na faktúre je už uvedený základ dane v eurách tak nerobím vlastný prepočet 12,93 PLN ale beriem sumu v eurách už prepočítanú firmou Shell na 3,06 Eur.