Tunco
24.11.14,21:10
Konateľ doniesol doklad na firmu - Návratka - daňový doklad. Na doklade je vyčíslená DPH a pripnutý bloček z registračnej pokladne s mínusovou hodnotu - a teda návratku zaplatili späť konateľovi. Na pokladničnom bločku je uvedené storno úhrady faktúry. Ako zaúčtovať takýto doklad?? Rozmýšlal som, že to prijmem štandardne ako prijatý dobropis a pokladničný doklad zaúčtujem ako úhrada dobropisu. Rozmýšlam správne?
Návratka sa podľa toho čo vidím chová rovnako ako dobropis (vyčíslený základ, DPH, spolu dokonca je uvedený aj pôvodné číslo faktúry), snáď to nebude prekážať, že tam nie je vyslovene uvedené že Dobropis.
KEJKA
24.11.14,21:20
nezáleží na pomenovaní, ale na obsahu.
Ak je to doklad aj vrátené peniaze v 1 deň, prečo neúčtovať ako PPD?
Tunco
25.11.14,11:56
Ako by som si v prípade PPD uplatnil DPH na výstupe a zároveň ponížil spotrebu materiálu ? :) Záleží asi aj od softvéru ale mne to zatiaľ takto vychádza najjednoduchšie. Dobropis (-501,-343,315)
Uhrada dobropisu (211/315). No rád budem za každý protinávrh
JAJA11
25.11.14,13:31
podľa popisu je návratka niečo ako dobropis, cez ERP išla len úhrada faktúry s mínusom, takže aj vystavovateľ návratky ju uvedie v oddieli C KV k DPH.... Aj ja by som takúto návratku zaúčtovala do dobropisov, aby sa objavila v oddieli C, aby sa mohli spárovať pri kontrole.....
Možno by som ešte pre istotu zavolala do tej firmy a ubezpečila sa, že uvedenú návratku budú mať v oddieli C :-)
KEJKA
25.11.14,14:01
presne tak, závisí od SW