2009
25.11.14,04:24
Poprosím o radu lebo kontrolu u lekárky mám až budúci utorok. V piatok 21.XI som po skoro 20 hodinách neskutočných bolestí hlavy bola prijatá do nemocnice s tlakom 205/105. Vraj začínajúca porážka. Po 4 hodinách mi znížili tlak na 140 spodný neviem predpísali mi lieky a poslali domov. Teraz moja otázka. Tlak mi stále kolíše medzi výškou 136 /čo je vyšší tlak/ a 90 /čo je nízsky/ . Okrem miernych bolestí hlavy nemám iné problémy iba mi to príde divné. Je toto vôbec možné?
Anika61
25.11.14,09:54
Neviem ci Ti odpoviem na otazku,ale mozem Ti povedat ja mam kolisavy tlak od posledneho tehotenstva/26 rokov/ v tedy mi namerali 60/35 a neverili vlastnym ociam 10krat to premeriavali....a vlastne od vtedy mi tlak kolise od 140/90 az po 90/60-ten mavam vacsinou,ked sa mi zvysi alebo znizi bolieva ma hlava....nikdy mi ale nepovedali dovod preco sa tak deje.-nevedia
Este by som doplnila-dolezita je spravna zivotosprava,pitny rezim,pravidelny spanok a vyhybanie sa stresu,pokial je to mozne.
2009
26.11.14,06:59
Vďaka. Som asi iba zľaknutá a precitlivelá. Ešte je skoro aby sa niečo ustálilo. Pravda je nikdy som nemala problém s tlakom na rozdiel rodiny z maminej strany. Tam umreli všetci buď na infarkt alebo.. porážka a jej dôsledky. Vďaka za reakciu moc to pre mňa znamená.
Peggynka
26.11.14,08:26
Určite by mali lekári pátrať po príčine.Ja som mala odjakživa veľmi nízky tlak 90/60 a po káve mi stúpol na 105/80.Pila som kávu aj pred spaním,keď som tak neurobila,zobudila som sa s dunivou hlavou.Keď muž ochorel,začal mi tlak skákať a vtedy som si uvedomila,že všetko začína v hlave.Usmernila som svoje myslenie a časom sa to upravilo.Začni s úpravou stravy a snaž sa neriešiť veci,ktoré neovplyvníš,lebo bezmocnosť veľmi zle vplýva na zdravie.Pozri aj toto:
http://www.omladnut.sk/ako-na-kolisavy-krvny-tlak-3
Anika61
26.11.14,09:24
Uvidis co Ti povie lekar v utorok,myslim si ,ze vsetci sa bojime chorôb,zelam Ti aby vsetko dobre dopadlo.
delonka
27.11.14,07:31
Niečo podobné som zažila aj ja, skončila som v nemocnici, kde mi po vyšetrení na magnetickej rezonancii skonštatovali, že som prekonala malú cievnu príhodu., v nemocnici mi robili mnohé vyšetrenia, aby zistili dôvod! predtým som sa nikdy neliečila na vysoký krvný tlak., no na vyšetreniach sa našlo pár vecí, zrejme vrodených, ktoré ma vekom dobehli a ukázali "svoju silu"., dostala som lieky - na tlak, riedenie krvi a postupne sa pridali aj na cholesterol., po dvoch rokoch mi však prestali robiť dobre, skôr naopak - depresie, ťažké nohy atď., v knižke pani Trebenovej som si našla čajík z imela bieleho - harmonizuje krvný tlak a najmä je veľmi vhodný aj ako prevencia pre ženy po menopauze, pravidelné pitie zabraňuje cievnym príhodám., skúsila som to a môžem potvrdiť, že mi pomohol a pomáha., tlak sa drží a zlepšila sa mi veľmi aj nálada - som v pohode, samozrejme primerane veku. Úprimne povedané som veľmi prekvapená, že ťa poslali tak rýchlo domov, možno však prejdeš kolotočom vyšetrení až po návšteve u obvodnej lekárky., toť moja skúsenosť.
2009
01.12.14,05:33
Pijem z Hlohu. Toto vyskúšam vďaka
http://varecha.pravda.sk/recepty/kura-s-cajom-z-imela-bielehona-vysoky-ale-aj-/27646-recept.html
Hm všetci boli prekvapený, že ma pustili ale pravda je ja som doslova jančila keď naznačili, že tam ostanem. Najprv mi vraveli, že na toto môžem ochrnúť potom pritvrdili vraj umrieť ale keď mi po pár hodinách zrazili tlak na 140 pustili mi domov. Beriem lieky. Ale tlak mi až tak neskáče najviac som mala včera 165/82 a tlak 104 hm.. nezabral ani Ebrantil hnusný deň :-(
Peggynka
01.12.14,06:39
Buď opatrná,opísať z knihy recept a neupozorniť na úskalia je veľmi nebezpečné; však imelo je jedovaté !!!!
2009
01.12.14,07:53
Budem poradím sa v lekárni.
marjankaj
01.12.14,08:10
Nakoniec aj cyankáli zastaví kolísanie tlaku.:eek: Na furt.:mee:
2009
01.12.14,08:22
Však počkaj až Ty budeš malý a ja veľká. Dostaneš po nose :-P
Anika61
01.12.14,14:15
Hloh... tak isto ako pise Peggynka o imele,nema sa pouzivat bez porady s lekarom!!!
Kvaka
13.12.14,08:11
Je to možné. Liečiš sa iba necelý mesiac, takže si len zvykáš na lieky na vysoký tlak. Viem zo skúseností doma, že trvá pomerne dlho, kým doktori nastavia optimálnu liečbu s optimálnym liekom alebo ich kombináciou. Treba si zabezpečiť dobrý tlakomer, merať si tlak počas dňa a zapisovať. Zapísané hodnoty ukážeš doktorke a ona už bude vedieť, kde a čo upraviť.