Roderich
25.11.14,15:43
Ahojte,
poraďte mi prosím dobrého psychológa na konzultácie v oblasti osobnostného rozvoja. Nejde mi o riešenie žiadneho akútneho problému, ale skôr o to, ako zmeniť niektoré svoje osobnostné charakteristiky a návyky, ktoré ma brzdia v pracovnom rozvoji. Ale prosím žiadnych prvoplánových motivátorov, tých je na youtube dosť. Naozaj dobrého psychológa, s ktorým máte skúsenosti.
Ideálne Bratislava a okolie.
Ďakujem.
Norbert Gasaj
02.12.14,23:48
Ahoj,
neviem, ci uspokojivo odpoviem na tvoju otazku, lebo si myslim, ze psycholog ti tvoj "problem" nevyriesi. A tvoje navyky a osobny rozvoj psycholog nezmeni. Ved riesenie si si napisal sam, ze potrebujes zmenit niektore osobnostne navyky a zlozvyky. Riesime to kazdy, len nie kazdy si to aj prizna. Zmenit to mozes zas len a iba ty. Ziaden psycholog ani osobnostny kouc. Pokus sa o to najprv sam. Mne pomohli nasledovni autori a ich knihy alebo videa: Ivo Toman: Debordelizace hlavy, Tajemstvi sebamluvy ... a v podstate vsetky jeho produkty ci uz knizne, cd, videa alebo jeho osobny seminar s nim o Osobnostnom rozvoji - pozri si ho na nete www.ivotoman.cz . dalej najnovsie Petr Ludwigh: Konec prokrastinace. Uplne genialny vo vsetkych oblastiach je Peter Urbanec a jeho videa: http://www.sradostoukuspechu.sk Ma to daleko od nejakej prvoplanovosti. Treba najst tie peniaze a zaplatit si to, ked na to pride. Psycholog by tiez nebol za darmo, a navyse bolo by to bez neisteho vysledku, A tu si zarukou uspechu ty sam. Urbanca, Ludwigha, a Tomana ti fakt odporucam. Vezmi to (teda seba) do vlastnych ruk a vykroc s ktorymkolvek z nich! A daj mi vediet, ako ti to ide. Ja tiez makam na svojom osobnostnom rozvoji. Tak budeme aspon dvaja. :-) Drzim palce!
Roderich
03.12.14,13:34
Ahoj. Ďakujem ti za tvoj názor, ale to fakt nie je odpoveď na moju otázku. Konec prokrastinace a tiež diela Iva Tomana samozrejme poznám, a sú to presne tie veci, ktoré som v mojej otázke napísal že ďakujem, ale nepotrebujem. Evidentne sa somnou nestotožníš, ale podľa môjho názoru sú to všetko sprostosti. Je to plné všeobecných múdrostí aké nájdeš hocikde, a ktoré si aj každý rozumnejší človek uvedomuje. Je to určené pre neúspešných, ktorí závidia úspešným a chcú byť ako oni (poväčšine sa aj tak tými radami nezariadia, ale to je o inom) a je to celé o vyťahaní penazí z týchto zúfalcov. Proste to nie je môj prípad. Ja riešim úplne iný problém a s tým mi žiadna takáto knižka nepomôže. Je to o osobných a veľmi konkrétnych a špecifických limitoch ktoré si uvedomujem, ale neviem ako sa s nimi vysporiadať. Všeobecné rady určené pre 90% populácie mi fakt nepomôžu.
Norbert Gasaj
03.12.14,14:28
Aha. Potom ti ako osvedceneho, vyhladávaného a vyborneho psychologa-psychoterapeuta odporucam Rolanda Cagáňa z Bratislavy. Viac a kontakty na neho si pozri na nete.