naninka23
25.11.14,20:50
Dobrý den.

Mám živnosť a mám zamestnancov. Teraz túto živnosť ruším a zakladám s.r.o. Viem, že existuje možnosť ľuďom nedávať ukončenie pracovného pomeru, ale len oznámenie o tom, že prechádzajú na inú firmu.

Viete mi poradiť, či to môžem urobiť tak, že dám zamestnancom oznámenie o prechode práv a povinností na iného zamestnávateľa? Vlastne ním ostávam ja, ale firma sa mení.
V tomto prípade budem zamestnancov odhlasovať zo sociálnej aj zdravotnej poisťovne.

Dakujem veľmi pekne za radu.
avalik
25.11.14,20:48
Áno je to možné, podrobnosti aj s lehotami sú uvedené v § 27- § 31 Zákonníka práce.

PS: Sro nie si ty, sro je samostatný právny subjekt. Ty ako fyzická osoba si spoločník v danej sro a predpokladám, že aj štatutárny zástupca - konateľ.
naninka23
25.11.14,20:58
ano ano, tak som to myslela. len som chcela vedieť, či je to možné urobiť len touto cestou a pokiaľ by prišla nejaká personálna kontrola, či to bude všetko v poriadku. Známa mi vravela, že ked bude zamestnanec končiť pracovný pomer v tej novej firme, tak treba urobiť zápočty dva, aby na sociálnej poisťovni a aj na zdravotnej mali pečiatky od oboch firiem aby to sedelo s prihláškami. Je to tak ?