antonia111
28.04.06,16:53
Ahojte, prosím Vás čo mám robiť, ak mi zamestnanec dnes 28.4 povedal, že ukončuje PP, ktorý mu končí k 30.4./nedeľa/, keďže ma PP na dobu určitú. Nebude problém odhlásiť ho hlavne zo soc. poisť. k 30.4., žiže spätne?Odhlásim ho až v utorok 2.5.ináč sa nedá/ a čo inšpek.práce, takýchto" maličkosti" sa radi chytajú/.Čo vy na to?
Zita4
28.04.06,15:40
Ahojte, prosím Vás čo mám robiť, ak mi zamestnanec dnes 28.4 povedal, že ukončuje PP, ktorý mu končí k 30.4./nedeľa/, keďže ma PP na dobu určitú. Nebude problém odhlásiť ho hlavne zo soc. poisť. k 30.4., žiže spätne?Odhlásim ho až v utorok 2.5.ináč sa nedá/ a čo inšpek.práce, takýchto" maličkosti" sa radi chytajú/.Čo vy na to?
Práveže ho nemôžeš skôr odhlásiť, až po ukončení PP. Ide o nelegálnu prácu - nemôže pracovať a nebyť evidovaný na Soc. poisťovni. ;) Tu ti naozaj nemajú čo vytknúť.
Ingrid G.
28.04.06,15:51
Súhlasím, zamestnanca odhlasuješ zo SP po ukončení PP. Skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok, tak ho odhlásiš 2.5. Je to OK. Zo zdravotnej do 8 dní.
antonia111
28.04.06,17:41
Vďaka, občas mi haraši. a veci, ktoré bežne normálne viem, mi zrazu vypadnú z hlavy, ale to iste poznate.Veľmi ste mi pomohli.Rozmyšľala by som nad tým aj cez víkend.......
vladan
29.04.06,09:44
... zamestnanca odhlasuješ zo SP po ukončení PP. Skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok, tak ho odhlásiš 2.5.

zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie? ;)
Ingrid G.
01.05.06,11:07
zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie? ;)

Súhlasím, zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia. 30.4. je nedeľa - skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok. Má mzdová účtovníčka ísť 1.5. do práce odhlásiť zamestnanca zo SP?

A čo sa týka ZP, píšeš "...teda v tento deň má byť zamestnanec odhlásený zo ZP..." - už neplatí oznamovacia povinnosť pre zamestnávateľa 8 dní?
Bee
01.05.06,11:51
Nie je to náhodou tak, že zamestnanca odhlasuješ zo SP najneskôr jeden deň po skončení pracovného pomeru. Ja som mala tiež zamestnanca,ktorému skončil PP 30.4.06. V stredu 26.4. som mala cestu do SP tak som mu vypísala odhlášku. Na odhláške sú predsa dva dátumy, dátum zániku poistenia, teda 30.4. a dátum vyplnenia formulára, teda v mojom prípade 26.4. V SP nemala žiadne námietky.
Takisto do ZP máš na to osem dní, no dátum skončenia poistenia je koniec PP.
ajobs
01.05.06,12:08
A čo sa týka ZP, píšeš "...teda v tento deň má byť zamestnanec odhlásený zo ZP..." - už neplatí oznamovacia povinnosť pre zamestnávateľa 8 dní?

Vladka určite myslela SP (nie ZP), a skutočne je to najneskôr deň po zániku poistenia. Ak si sa dozvedela o ukončení PP skôr, môžeš ho odhlásiť aj skôr samozrejme s dátumom ukončenia poistného vzťahu 30.4.2006.
Pretože však 1.5.2006 je štátny sviatok, môžeš tak urobiť samozrejme 2.5.2006, pretože je to prvý pracovný deň po 30.4.2006.
vladan
01.05.06,15:11
zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie? ;)

prepáčte, som sa sekla so skratkou, namiesto ZP tam malo byť SP. Do ZP ešte stále platí termín 8 dní.
Natka
30.06.06,11:17
Po skončení pracovného pomeru je treba do koľkých dní poslať na soc.poisť. list dôchodkového zabezpečenia?
Tweety
30.06.06,11:21
Po skončení pracovného pomeru je treba do koľkých dní poslať na soc.poisť. list dôchodkového zabezpečenia? No v poučení píšu, že do troch dní, ale to ešte nemáš ani mzdy urobené, takže, akonáhle vieš jeho posledný VZ a máš urobenú výplatu, máš ukončený mzdový list, tak ihneď.