Katarína Vážna Janeková
26.11.14,10:15
Dobrý deň chcela by som sa Vás opýtať čo treba urobiť na konci roka s neuhradeným záväzkom po dobe splatnosti ( cca 450 dní) a aký to ma dopad na základ dane. V tomto roku bol záväzok čiastočne uhradeny (60% z celkovej sumy). Ďakujem
Mishok
26.11.14,10:13
§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane

(27) Daňovník okrem daňovníka podľa osobitného predpisu80a) a daňovníka, na ktorého bol vyhlásený konkurz, základ dane zistený podľa odseku 1 písm. b) a c) upraví o výšku záväzku prislúchajúceho k výdavku (nákladu), ktorý je podľa § 19 daňovým výdavkom, a to aj k výdavku (nákladu) prislúchajúcemu k odpisovanému a neodpisovanému majetku, zásobám, finančnému majetku a inému majetku, pri ktorom vzniká výdavok (náklad) pri jeho zaradení alebo vyradení zo spotreby alebo z používania, alebo neuhradenej časti takéhoto záväzku, ako aj o výšku záväzku účtovaného ako zníženie výnosu (príjmu) tak, aby zvýšenie základu dane, ak od dohodnutej lehoty splatnosti záväzku, ktorú na účely tohto ustanovenia nie je možné predĺžiť, uplynula doba dlhšia ako
a) 360 dní, predstavovalo v úhrne najmenej 20 % menovitej hodnoty záväzku alebo jeho nesplatenej časti,
b) 720 dní, predstavovalo v úhrne najmenej 50 % menovitej hodnoty záväzku alebo jeho nesplatenej časti,
c) 1 080 dní, predstavovalo v úhrne najmenej 100 % menovitej hodnoty záväzku alebo jeho nesplatenej časti.
Katarína Vážna Janeková
26.11.14,10:32
Mishok ďakujem takže 20% z neuhradenej časti záväzku OK som to čítala len som sa chcela utvrdiť