spolon
26.11.14,10:31
som podnikateľ fyzická osoba zamestnávam v dvoch prevádzkach 6 predavačiek práca iba cez deň. Ako mám zabezpečiť pracovnú zdravotnú starostlivosť musí to byť cez externú firmu alebo to môžem zabezpečiť vo vlastnej réžii a keď áno tak ako za radu ďakujem
avalik
26.11.14,09:36
Podrobnosti máš uvedené v § 30a zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia

zákon v aktuálnom znení nájdeš tu: www.zakonypreludi.sk

doplnenie:

Ak by si si dal tú námahu ten § prečítať, tak zistíš, ze v ods. 2 je uvedená možnosť zabezpečiť PZS vlastnými zamestnancami - avšak s podmienkami uvedenými v ods. 3. A keď to nespĺňaš tak postupuješ podľa ods. 4.

Takže čítaj a pomaly ;)
spolon
26.11.14,10:11
ďakujem ale zákon si viem prečítať aj ja , ale bezchybne a správne ho použiť môže byť veľký problém potrebujem polopate vysvetliť či to môžem sám spraviť a ako
avalik
26.11.14,10:52
doplnila som odpoveď
spolon
26.11.14,11:21
Takže keď som to prečítal a správne pochopil mám možnosti
1, ako predavačku zamestnám lekára
2,spravím si kurz bezpečnostného technika za 550 EUR
3, vytvorím tím pracovnej zdravotnej služby s lekárom so špecializáciou
4, uzavrieť zmluvu s firmou , ktorá má na to oprávnenie
avalik
26.11.14,11:33
ak das lekara na pozicu predavacky tak to nestaci ... lekar je lekar a predavacka predavacka - musia byt splnene vsetky podmienky ods. 3 naraz nie je tam moznost vyberu
spolon
26.11.14,11:43
takže keď to zoberiem reálne ako bežný drobný podnikateľ musím uzavrieť zmluvu s firmou , ktorá má na to oprávnenie