wewerka1
26.11.14,17:54
V dohode o pracovnej činnosti, ktorú som podpísala je dojednaný rozsah prác v dĺžke 2 hodiny týždenne. V novembri som bola 3 týždne PN. V dohode je uvedené ,,Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná v mesiaci 12/2014 v rozsahu 24 hod. a 6/2015 v rozsahu 36 hod. na osobný účet." Je možné realizovať krúžok v náhradnom termíne tak, aby som splnila podmienku 24 hodín do konca kalendárneho roka? Jedná sa totiž o to, že mi bolo povedané, že vraj nie je možné pracovať nad rámec dohodnutých týždenných hodín - t.z. ak by som mala krúžok v utorok (2.hod. náhrada za PN)) a vo štvrtok v normálnom termíne (2 hod.) - Spolu 4 hodiny - porušilo by sa tým niečo? Môže mi zamestnávateľ zakázať zrealizovať krúžkovú činnosť nad rámec 2 hodín týždenne? Vďaka za radu.
mimaBe
01.12.14,06:46
U nás je to práve naopak, chýbajúce hodiny si musí učiteľ/ka nahradiť, pretože žiak je z jeho strany ukrátený o počet hodín krúžku. Podľa výkladu o vzdelávacích poukazoch má každý žiak nárok na jeden vzdelávací poukaz, v rozsahu 60 hodín. takže aj financie na školu prídu v rozsahu 60 hodín.