Roland77
26.11.14,19:38
Kúpil som automobil od ruky z iného okresu, samozrejme v TP má zapísané iba jeden typ ráfikov a pneumatík. Obuté je na inom type, tak som požiadal zástupcu výrobcu na SK o potvrdenie podľa VIN-ka. To už mám doma a teraz ho chcem ísť prepísať ale nerád by som strávil celý týždeň na DI. Preto sa chcem spýtať, či môže potvrdenie aj so žiadosťou predložiť pri prepise. Bolo by aj pracovníkom na DI jednoduchšie to tam zapísať naraz aj s novým držiteľom. Alebo sa musím na ďalší deň vrátiť ?
buchač
26.11.14,18:52
Možno sa dá, možno nie...záleží niekedy od človeka za okienkom, že ako sa vyspal.

ALE

Ja by som asi porozmýšľal nad tým, že zapíšem a dám si do poriadku papiere, pokiaľ sú na moje meno.
Nikdy nevieš, čo sa môže neskôr stať a či kupec nebude vymýšľať.
-------------------------------------------------------

Zápis pneumatík a ráfikov
http://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov
Žabinka
26.11.14,19:20
áno, dá sa to urobiť jedným úkonom.. akurát okrem žiadosti o zaevidovanie vozidla do evidencie bude pravdepodobne potrebné vyplniť aj žiadosť o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel.. do tej už vyplníš svoje údaje, a na miesto žiadam o- napíšeš Zapísanie alternatívnych pneumatík, plus doložíš potvrdenie.. http://www.minv.sk/?tlaciva-evidencie-vozidiel
Roland77
26.11.14,19:37
Ja som kupec a s týmto som bol pri kúpe oboznámený, ale ja to chcem mať v poriadku. Mám všetko pripravené, len ako si písal: "záleží od človeka za okienkom" moja doterajšia skúsenosť je dosť negatívna a bojím sa DI ako čert sväteného kríža.
Naposledy mi pri obhliadke auta dal prstom škrabať asi pol cm2 hrdze kým som nemal krvavý prst aby sa pán ukojil. Pritom sa VIN-ko dalo prečítať bez problémov a auto malo pol ročnú KO.
buchač
26.11.14,19:40
Klídek ;)

Na DI sa nič nedeje. Buď máš všetky papiere v poriadku a vybavíš, alebo si procedúru zopakuješ. Dnes už to nie je na DI ako niekedy, že si poliši robili z ľudí prdel.
Ide hlavne o to, aby jeden nebol ojesexovaný tým druhým.
Roland77
26.11.14,19:53
Ďakujem, ale ako písal buchač - ide o ochotu, papiere mám už všetky doma aj vyplnené a v piatok sa tam chystám.
Roland77
26.11.14,19:57
No ja som tam bol pred rokom a pol, takže to je dosť čerstvé, a teraz si kúpil auto môj otec, ale keďže je ZŤP idem tam so splnomocnením miesto neho. Okienka sa tak nebojím ako obhliadky pred budovou DI. Tam chodia von traja a jeden z nich je fakt ťažký prípad. V piatok ma to čaká tak uvidím.
Peggynka
26.11.14,20:56
Keby mohol ísť otec,nemusí čakať :)
Roland77
26.11.14,21:00
Kde by nemusel čakať? Však na DI sa elektronicky berú čísla a niečo také ako ZŤP prednosť som tam nevidel ... Toto ma zaujíma.