pán pešta
26.11.14,21:11
Dobrý deň, v pracujem v jednom malom obchode, kde slúžim iba ako predavačka žiadnu hmotnú zodpovednosť som nikomu nikdy nepodpisovala... Stala sa taká udalosť, že v mesiaci október ktorí bol 31 dňový som vytlačila z ERP mesačnú, čiže intervalovú uzávierku z dátumom od 1 10 do 30 . 10..... Moja zamestnávateľka, si to vraj dneska 26.11 všimla... a teraz za ten deň pýta odom ňa určitú čiastku čiže 2% sumy s toho jedného dňa..... Neide o to že by to bolo veľká suma, ale chcem sa spýtať že či ja ako zamestnanec podotýkam obyčajná predavačka som za chybila tým, že ona mi do telefónu diktovala ako to mám robiť a nechtiac som sa nepozerala do kalendára alebo som si pomýlila mesiac a v tom zhone som udala zlý dátum. ale podľa mna ona ako môj zamestnávateľ predtým ako to pošle na úrad v prípade to predloží učtovníčke musí sa na vlastné oči presvedčiť, že doklad bol v poriadku vytlačený???????? A ešte keď to robím prvýkrát mi to vysvetlí dostatočne.....

Prosím poradíte??


A vopred Vám ďakujem!
veronikasad
26.11.14,20:48
31-10. bol pracovný deň, takže v tento deň ste tržby zrejme mali tiež. Intervalová uzávierka bola zrejme podkladom k daňovému priznaniu DPH, preto treba podať dodatočné DP, kde môžu byť zo strany DU sankcie...

Nesprávny doklad nesúvisí s hmotnou zodpovednosťou, ak bude vyrubené penále z daňového úradu, zamestnávatel môže od teba požadovať náhradu. Výška závisí od tržby za tento deň.
terezamaria
26.11.14,21:12
Neviem akú máte pokladňu, ale tá uzávierka sa dá určite vytlačiť ešte raz, so správnymi údajmi, teda zahrnie sa aj 31. deň. Účtovníčka dohodí posledný deň k zúčtovaniu DPH a samozrejme sa zmení aj účtovníctvo za október. Neviem, či ste mesačný plátca DPH či štvrťročný....ale je to vždy na účtovníčke, lebo to musí prerobiť. Ty si mala byť zaučená, ako sa uzávierka robí a mala si to potvrdiť svojím podpisom vedúcej.